TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-01-12 до 2015-01-18

Наката: Бев подобар од Франческо Тоти!

SportMedia - 18.01.2015

Јапонската фудбалска легенда, Хидетоши Наката во интервју за „Скај спортс“ изјави дека кога во периодот од 1999 до 2001 година бил дел од Рома, бил подобар од ѕвездата на „римската волчица“, Франческо Тоти. „Среќен сум поради Тоти.

Десетте најоригинални прослави на голови во историјата на фудбалот (ВИДЕО)

SportMedia

Тоти не планира да си замине

Идивиди

1000 часа Франческо Тоти

Оff.net

Тоти не планира да си замине

Спорт

24Фудбал Дерби Екипа МКД Оn.net Спортски The Men СуперСпорт

52 поврзани вести »

„Наполитанците“ го освоија „Олимпико“

Екипа - 18.01.2015

Наполи ја доби дерби пресметката од 19.коло во Серија А, славејќи минимално со 0-1 против Лацио на „Олимпико“ во Рим. Триумфот на „наполитанците“ дојде во 18.минута преку погодокот на Гонзало Игуаин, а по асистенцијата на Мертенс.

Игуаин го „реши“ дербито против Лацио (ВИДЕО)

МКД

Игуаин: Среќен сум во Наполи

Локално

(ВИДЕО) Игуаин го реши дербито на Олимпико

А1 On

Серија А: Игуаин херој на дербито во Рим – Наполи го совлада Лацио! (ВИДЕО)

Спорт365

SportMedia Tip.com.mk А1 On Вечер Курир СуперСпорт 24Фудбал Спортклуб

51 поврзани вести »

Ќерката на Цеца стана плавуша (фото)

БркајРабота - 18.01.2015

Ќерката на познатата српска пејачка Цеца, Анастасија, се пофали на социјалните мрежи со својот нов имиџ. Анастасија до сега на неколку пати го менуваше својот имиџ, но никогаш волку драстично, да стане блондинка.

Ќерката на Цеца стана плавуша (фото)

ЗаЗабава

Милан Калиниќ: И ги украдов гаќичките на Цеца, ама малку ме стегаат

+инфо

Милан Калиниќ: И ги украдов гаќичките на Цеца ама малку ме стегаат !?

1.мк

ФОТО: Ќерка и на Цеца стана русокоса!

Вистина.мк

Хитпортал За Се +инфо Press24 Sky Fox.mk Пулс24 Пулс24

50 поврзани вести »