TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-07-20 - 2015-07-26

Денес сончево и топло со мала до умерена облачност

Канал5 - 26.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови, а не е исклучена и изолирана појава на краткотрајно невреме ...

Попладнево можност за нестабилна облачност и пороен дожд

Канал5

Денеска многу топло, од утре пеколно

+инфо

Претпладне сончево, пороен дожд и грмежи попладне

Кирилица

Сончево, попладнево можна појава на пороен дожд и грмежи

Алфа

Сител Press24 А1 On Курир Макфакс Press24 Телеграф Телеграф

191 поврзани вести »

Кривична пријава за убиецот на Аргетим Асани, испукал 14 куршуми

Утрински - 26.07.2015

Дваесет и три годишниот А.К. од струшкото село Велешта доби кривична пријава за „убиство“ и „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материјал“, информира на денешната прес-конференција портпаролот на СВР Охрид Стефан ...

Кривична пријава за убиецот на стружанецот Асани

24 Вести

Заменик-директорот на УЈП убиен за крвна одмазда

Вест

Дали Аргетим Асани е жртва на крвна одмазда?

Канал5

Со 14 куршуми убиен Аргетим Асани, дали е одмазда

Телма

24 Вести Алсат-М Вест Курир Р.С.Европа Телеграф Макфакс +инфо

157 поврзани вести »

Работните групи утре на маса ќе ги стават правилата за избори

Репортер - 26.07.2015

Работните групи треба да се посветат на спроведување на договорот за излез од политичката криза постигнат на 2 јуни. Изборниот законик, односно измена на законите поврзани со изборите и создавањето на нов избирачки список, гласање на дијаспората, ...

Утре работна група ќе расправа за промена на правилата за избори

МКД

РАБОТНИ ГРУПИ: Утре на маса правилата за избори

Телеграф

На маса утре правилата за избори, ќе мониторира Белгијанецот Хојт

+инфо

Изборните правила тема на утрешната средба на работните групи

Кирилица

А1 On Нова ТВ Локално Тера Либертас 24 Вести Либертас Телма

116 поврзани вести »

СДСМ: Груевски призна дека случајот „Пуч“ е политички монтиран

Фокус - 26.07.2015

Од СДСМ му порачуваат на премиерот дека бил наивен доколку сметал дека обвинителот Зврлевски ќе го покривал цело време Никола Груевски денеска јасно призна дека случајот „Пуч“ е политички монтиран и призна страв од новиот специјален јавен обвинител, ...

Аналитичари: Специјалниот обвинител пред тешка задача

Алсат-М

СДСМ: Груевски призна дека случајот Пуч е политички монтиран

Кирилица

СДСМ: Груевски призна дека случајот „Пуч“ е монтиран

+инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Од соопштението на СДСМ се гледа дека Заев е исплашен

Репортер

Нетпрес А1 On Курир Алфа Репортер Либертас Локално Денешен

107 поврзани вести »