TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-08-10 до 2015-08-16

Времето денеска: Претпладне сончево, попладне грмотевици

24 Вести - 16.08.2015

Претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Доцна попладне и во текот на ноќта се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи од дожд, електрични празнења и повремено ...

Временска прогноза - Топло, попладне дожд

Р.С.Европа

Нестабилно и посвежо време

Телеграф

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Претпладне сончево, попладне невреме – од утре пад на температурите!

Популарно

Предупредување: Вечерва очекувајте нестабилно време со пороен дожд

Здравство24

А1 On +инфо OhridNews Канал5 Канал5 Локално Либертас Вечер

123 поврзани вести »

За Светската лига треба и да се плати и да се лобира

Вест - 16.08.2015

Машката одбојкарска репрезентација продолжува да му носи медали на македонскиот спорт, иако со години егзистира во најмизерните финансиски услови од сите наши екипни спортови, па успехот од Европската лига, можеби, нема да биде преточен во ...

Македонските одбојкари поразени во финалето на Европската лига

+инфо

Македонските одбојкари се враќаат со сребро од финалето на Европската лига

Популарно

Сребрен медал за одбојкарите

Курир

Македонските одбојкари поразени во финалето на Европската лига

Денешен

Репортер Lider Утрински Хитпортал Дерби Екипа Екипа Екипа

154 поврзани вести »

По инцидентот со Лука, сите животни во кафези

+инфо - 14.08.2015

Мајмуните и другите животни што досега слободно се шетаа низ зоолошката градина, по инцидентот со украдениот мајмун Лука повторно се враќаат во кафезите. Разни видови на мајмуни, како и други животни што не се опасни, како пауните и зајците, досега ...

ВИДЕО: Мајмун му украде мобилен телефон вреден 500 евра на битолчанец

Шеталиште

Мајмунчето Лука цел на крадци со длабоко криминално досие

Тера

„Да го украдеме Лука, ќе заработиме многу пари“

Скопје инфо

Крадците на мајмунчето Лука – познати на полицијата отпорано

Телма

Вест Утрински МКД Телеграф БркајРабота МК News Орбис А1 On

100 поврзани вести »

Грција петпати досега објави - „За жал, ние сме банкрот“

Дневник - 16.08.2015

Во последните недели вниманието на Европа е насочено кон Грција и нејзините обиди да се справи со должничката криза. Нашиот јужен сосед, меѓутоа не првпат падна во слични тешкотии. Грчкото издание на „Грик репортер“ подготви статистика на банкротите ...

Еврогрупата и Грција: Последен скап обид

Deutsche Welle

Ципрас го доби договорот, но го загуби мнозинството

Н.Македонија

Грција го одобри договорот за финансиска помош

Телма

Грција го одобри договорот за трет пакет финансиска помош од кредиторите

24 Вести

24 Вести Телма Нова ТВ Deutsche Welle Алсат-М Утрински Р.С.Европа Р.С.Европа

108 поврзани вести »

Опасност од енергетска криза?

24 Вести - 16.08.2015

Опасност од недостиг на енергенси поради случувања со Макпетрол постои, но засега нема проблем со дистрибуцијата, велат дел од енеркетските капацитети. Од држажвната ЕЛЕМ која користи мазут од Макпетрол за потребите на ТЕЦ Осломеј и РЕК Битола за 24 ...

„Макпетрол“ го возвраќа ударот

Утрински

Молк во институциите по најавите за можна енергетска криза

Алсат-М

ЕЛЕМ: Термоелектраните нема да запрат

Вест

Блокираната сметка на Макпетрол закана за енергетска криза?

МКД

Репортер Нетпрес Либертас Денешен Репортер Кумановски м. Курир Кирилица

105 поврзани вести »