TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-09-07 до 2015-09-13

Минхен со исполнет капацитет за прифат на бегалци

24 Вести - 13.09.2015

Минхен речиси целосно ги исцрпе своите капацитети за прифат на бегалците, кои масовно пристигнуваат во Германија, предупреди денеска локалната полиција, еден ден откако во овој град на југ од земјата пристигнаа дури 12.200 бегалци.

Минхен бара помош, таму повеќе нема капацитети за бегалците

Телма

Бегалците се возат во македонските возови за 1500 денари

Телма

Германија ги затвори границите, најавува засилена контрола

Телма

Дисциплински во МВР против насилството врз бегалци

Нова ТВ

Нова ТВ Радио МОФ Вест Алсат-М МКД МКД МКД Факултети

480 поврзани вести »

Дисциплинска постапка против полицаецот што тепаше мигранти

Вест - 13.09.2015

Министерството за внатрешни работи поведе дисциплинска постапка против полицаецот што тепаше мигранти на македонско-грчката граница. Видеоснимката на која се гледа како полицаецот со пендрекот в рака тепа секого што ќе се најде пред него, беше ...

Билетот за мигрантите поскапе на 25 евра

Утрински

Билетот за мигрантскиот воз рипна на 25 евра

Вест

Штрајкот на машиновозачите прекина, цената на билетот Гевгелија-Табановце од 10 скокна на 25 евра

МКД

Возниот билет за мигрантите покачен од 10 на 25 евра

Фокус

+инфо Фактор Фактор Кумановски м. Република Макфакс Дневник 24 Вести

195 поврзани вести »

Moti sot në Maqedoni

МРТ - 13.09.2015

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira mesatare... Do do të fryjë erë e në drejtim juglidnor. Indeksi i rrezeve ultravjollcë do të jetë 6. Temperatura e ditës do të lëviz prej 23 deri 30 gradë celsius.

Unaza e Shkupit prej nesër e mbyllur për komunikacion

МРТ

Berlin: Progres i rëndësishëm në bisedimet për Ukrainën

МРТ

Avionë rusë me “ndihma” arrijnë në Siri

МРТ

Numër rekord i emigrantëve që hyjnë në Serbi

МРТ

МРТ МРТ МРТ МРТ МРТ МРТ МРТ МРТ

227 поврзани вести »

Убавицата го ПОСТРОИ пејачот: „Еден ден кога ќе имаме деца, нема да...“

Пулс24 - 13.09.2015

Заводливата Криси Таиген, откри дека нема да го става во искушение својот сопруг Џон Леџенд кога би имале деца. Иако е супермодел на Спорт Илустрејтед, Криси откри дека нема да ангажира убави млади жени за да ѝ помогнат кога таа и Џон Леџенд ќе ...

Проблемот со негувателки во Македонија

Глас на Америка

Родители, внимавајте кој ви ги чува децата!

Телма

Експерти: Малтретирањето деца носи големи последици

Алсат-М

Дали да го довериме детето на дадилка?

Орбис

+инфо Сител Курир Денешен Мама365 Канал5 Сител Фактор

124 поврзани вести »

Меркел до бегалците: Научете го јазикот и создавајте контакти

Нова ТВ - 13.09.2015

Германската канцеларка, Ангела Меркел, ги охрабри бегалците кои пристигнуваат во Германија, да го научат јазикот и да создадат нови контакти. Во вчерашното видеообраќање, Меркел рече дека жените што доаѓаат во Европа, често преживеале ужасни нешта и ...

Нови жртви во Медитеранот, Меркел ја критикува Грција

Нова ТВ

Минхен преполн со бегалци

Р.С.Европа

Германија преполна со мигранти, бара да се распоредат низ ЕУ

Р.С.Европа

Бегалците не може да бираат каде ќе живеат

Вест

Локално Репортер Дневник 24 Вести Телеграф Телеграф +инфо +инфо

142 поврзани вести »

Скопската обиколница од утре повторно затворена за сообраќај

Телма - 13.09.2015

Поради снимање на францускиот филм „А Фонд“, скопската обиколница ќе биде затворена за сообраќај во двете наредни работни седмици (од 14-ти до 18 септември и од 21-ви до 25 септември), како и на 28 септември, соопшти Автомотосојузот на Македонија по ...

Обиколницата во Скопје од утре затворена за сообраќај

Нова ТВ

Скопската обиколница од утре затворена за сообраќај

Утрински

Скопската обиколница од утре затворена за сообраќај

Р.С.Европа

Од утре ќе се снима, обиколницата затворена за сообраќај

Вест

Фокус Здравство24 Популарно А1 On +инфо Скопје инфо Сител Н.Македонија

94 поврзани вести »