TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-09-07 до 2015-09-13

Литванија го скрши отпорот на Грузија

Екипа - 13.09.2015

Литванија е последниот четвртфиналист на Евробаскет 2015, откако оваа селекција во вечерашниот меч во Лил по голема битка успеа да слави над Грузија со 85-81. Литванците за малку ќе прокоцкаа предност од осум поени во последните две минути, но тоа ...

ЕП КОШАРКА: Литванија и закажа 1/4 финале на Италија

Телеграф

Литванија е последниот четвртфиналист

Спортклуб

Литванија се намачи со Грузија за пласман во четврт-финале

SportMedia

Мачиулис незапирлив за Грузијците

Оn.net

Република Вечер Спорт Макфакс Орбис Н.Македонија Руска реч Утрински

125 поврзани вести »

За 24 часа издадени 2.413 потврди за азил

Вест - 13.09.2015

Министерството за внатрешни работи в изминатите 24 часа издало 2.413 потврди, од нив 1.480 се за машки пол, 288 се за женски, 504 се за деца што го придружуваат носителот на потврдата, како и уште 141 дете што патуваат без родител, за искажана ...

За 24 часа издадени 2.413 потврди за азил

Канал5

Издадени 2.413 потврди на странски државјани

Макфакс

МВР издаде уште 2.413 потврди на мигранти

Нетпрес

Во последните 24 часа во Македонија влегле 2.413 бегалци

Либертас

Fox.mk Р.С.Европа Телеграф А1 On +инфо Здравство24 Идивиди Точка

71 поврзани вести »

Како функционира Live Photo на iPhone 6s? (видео)

ЗаЗабава - 13.09.2015

Со претставување на новиот iPhone 6s, Apple ја претстави и новата опција наречена Live Photos. Да погледнеме за што се работи... По дифолт, опцијата е вклучена и нативно интегрирана во iOS 9.

Најголем интерес за розевиот iPhone 6s

ЗаЗабава

iPhone 6s сo Rose Gold боја е огромен хит

Телефони.мк

Како функционира Live Photo на iPhone 6s?

GSM.mk

Нова опција од Apple: Купете iPhone на лизинг!

GSM.mk

Оff.net Телефони.мк GSM.mk GSM.mk Точка Денар IT.com.mk ЗаЗабава

99 поврзани вести »