TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-09-07 до 2015-09-13

Времето денеска сончево

Р.С.Европа - 13.09.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе биде во интервал од седум до 16, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер.

Денеска со температури и до 30 степени

МКД

Сончево и потопло

Тера

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и потопло со слаб ветер

Популарно

Времето утре – сончево со мала облачност и слаб ветер

А1 On

Сител Канал5 За Се МетеоПро Локално Либертас Press24 Нетпрес

48 поврзани вести »

Друловиќ го има најлошиот старт

Спорт - 10.09.2015

Сите селектори до Друловиќ барем во првите три меча имале еден поен, а Србинот е единствениот досега што има 100% но, негативен ефект. Бројките се поразителни, иако тоа не мора ништо да значи Љубинко Друловиќ го има најлошиот старт како предводник ...

„Сепак игравме против Шпанија“

СуперСпорт

Друловиќ задоволен од пристапот на младите фудбалери на дуелот со Шпанија

Спортклуб

Друловиќ: Задоволен од играта со Шпанија, морам да ги истакнам Радески, Барди, Ашковски..

Спорт365

Друловиќ: Младите играчи покажаа дека имаме потенцијал

Точка

Вечер Спорт Дневник Спортски Дерби Дерби СуперСпорт Дерби

72 поврзани вести »

Пенета го освои УС Опен и се повлече од тенисот

ЗаЗабава - 13.09.2015

Италијанката Флавија Пенета го освои својот прв грен слем турнир совладувајќи ја сонародничката Роберта Винчи и објави крај на кариерата. Женскиот турнир на УС Опен помина со неверојатни изненадувања, за прв пат во историјата две италијански ...

Непобедливата Пенета го освои УС Опен!

СуперСпорт

Пенета го освои Ју-Ес опен, па се пензионира

Утрински

Пенета става крај на кариерата со гренд слем титула

Вест

Пенета го освои УС Опен и се повлече од тенисот

МКД

Телеграф +инфо Кајгана Спортклуб А1 On Канал5 Сител Дневник

68 поврзани вести »

„И ние се оградуваме од вас“ - поставена картонска ограда пред Владата

24 Вести - 12.09.2015

Владата на Република Македонија денес се најде зад картонска ограда поставена пред оградата од ковано железо која деновиве се подига. Група на граѓани и активисти од невладини организации на овој начин се оградуваат од, како што велат, криминалите и ...

Герила акција: Активисти „се оградија“ од Владата

Нова ТВ

[Фото] Активисти пресекоа црвена лента на новата ограда пред Владата

Радио МОФ

Граѓански активисти со картонска ограда пред Владата

Алсат-М

„И ние се оградуваме од вас!“ Нова ограда пред Владата

МКД

Фокус Фокус +инфо А1 On Фактор Точка Фактор Локално

45 поврзани вести »

Прием на нови 125 професионални војници во АРМ

24 Вести - 07.09.2015

Во касарната „Илинден“ во Скопје денеска се одржа свеченост по повод приемот на новите 125 професионални војници на служба во Армијата на Македонија. На свеченоста присуствуваа министерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на генералштабот на ...

Во строј се онесвести млад војник на АРМ,еден од 125-те нови

Телма

Прием на нови 125 професионални војници во АРМ

Утрински

Прием на нови 125 професионални војници во АРМ

Вест

Одржан свечен прием на 125 нови професионални војници во АРМ

МКД

Телеграф Тера А1 On Алфа Популарно +инфо Алфа +инфо

45 поврзани вести »

Луис Енрике мораше да објаснува зошто го остави Меси на клупата

Дерби - 13.09.2015

Барселона успеа да слави на тешкото гостување на „Висенте Калдерон“ благодарение на погодокот кој го постигна Лионел Меси (2:1), но сепак фановите на каталонскиот гигант и по крајот на натпреварот со Атлетико не можеа да ја сфатат одлуката на Луис ...

Луис Енрике по победата над Атлетико, објасни зошто го изоставил Меси од натпреварот

Спортклуб

Примера: Барса славеше на „Висенте Калдерон“

Сител

ВИДЕО: Мајстории на Нејмар и Меси за голема победа на Барса

Актуелно24

Лионел Меси по втор пат стана татко

Fox.mk

Хитпортал СуперСпорт Дерби Спортски Дерби МКД Екипа Телеграф

66 поврзани вести »