TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-09-07 до 2015-09-13

СТИГНАА ВО ГЕРМАНИЈА: Нападнатите татко и син безбедни на целта (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 13.09.2015

Сириецот Осама ел Абд ел Мохсех заедно со својот седумгодишен син беа дел од жртвите на омразената телевизиска снимателка која што на влезот во Унгарија сопнуваше и туркаше бегалци додека тие се обидуваа да ја минат границата Таткото и синот кои што ...

Сопнатиот Сириец нема да ја тужи унгарската снимателка (ФОТО)

+инфо

Жртвите на Петра Ласло стигнаа во Германија

А1 On

Жртвите на унгарската ТВ сниматела стигнаа во Германија

Н.Македонија

Жртвите на унгарската ТВ сниматела стигнаа во Германија

Локално

Репортер Република Република МКД Телеграф Тера +инфо Интересно

63 поврзани вести »

Важна вест за скопските возачи

Скопје инфо - 11.09.2015

Обиколницата околу Скопје денеска повторно ќе биде отворена за сообраќај поради најавата за дожд, информира македонската продукција „Мануфактура“ во име на продукцијата од Франција „Шик филмс“ која таму го снима филмот „А Фонд“.

Обиколницата на Скопје и утре ќе биде отворена за сообраќај

Телма

Скопската обиколница и утре ќе биде отворена за сообраќај

24 Вести

Скопската обиколница отворена за сообраќај

Телеграф

Скопската обиколница утре отворена за сообраќај

Телеграф

+инфо А1 On Фокус Скопје инфо Канал5 Сител Канал5 Кумановски м.

42 поврзани вести »

Битолскиот театар гостува на фестивал во Подгорица

Радио МОФ - 13.09.2015

Ансамблот на Народниот театар – Битола вечерва, 13-ти септември ќе настапи на Интернационалниот фестивал на алтернативен театар-ФИАТ што се одржува во Подгорица, Црна Гора. На фестивалската сцена битолските актери ќе ја изведат претставата „Хамлет ...

Битолскиот театар гостува на фестивал во Подгорица

Cooltura

Битолскиот театар гостува на фестивалот ФИАТ во Подгорица

А1 On

Битолскиот театар гостува на фестивалот ФИАТ во Подгорица

Канал5

Битолскиот театар гостува на фестивалот ФИАТ во Подгорица

Сител

Вечер Репортер Република Lider Вест МКД Дума Вистина.мк

62 поврзани вести »

Бенитез: Роналдо обезбеди место во историјата на Реал

Утрински - 13.09.2015

Португалецот Кристијано Роналдо на вчерашниот натпревар со Еспањол постигна пет голови и на тој начин постана најдобар стрелец во историјата на клубот. Роналдо има 230 погодоци на 203 натпревари и го престигна Раул на вечната листа (228 голови на ...

„Роналдо обезбеди место во историјата на Реал“

СуперСпорт

Меси го урна Атлетико, пет гол на Роналдо

Утрински

Роналдо влезе во историјата!

СуперСпорт

Бенитез: Роналдо обезбеди место во историјата на Реал

+инфо

+инфо А1 On А1 On Оn.net Спортклуб Канал5 Дневник еМагазин

59 поврзани вести »