TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-09-14 - 2015-09-20

Иванов: Оставени сме сами со проблемот со мигрантите

Канал5 - 20.09.2015

Македонија е обвинувана за ситуацијата со мигрантите, иако тие доаѓаат кај нас од територијата на Европската унија. За жал, Унијата го заборави Балканот и oставени сме сами со овој проблем, вели претседателот Ѓорге Иванов во интервју за полскиот ...

Иванов: Оставени сме сами со проблемот со мигрантите

Утрински

Иванов: Оставени сме сами со проблемот со мигрантите

Телма

Иванов: Оставени сме сами со проблемот со мигрантите

Алсат-М

Двајца странци протерани поради нелегален влез во Македонија

24 Вести

Фокус Канал5 Утрински 24 Вести Р.С.Европа Телеграф А1 On Репортер

253 поврзани вести »

Попладне пороен дожд, ветер и грмежи

Канал5 - 20.09.2015

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен југоисточен ветер. Попладне и кон крајот на денот наместа ќе дојде до нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Времето денес облачно со темепратури до 24 степени

Канал5

Временска прогноза: Претпладне сончево – попладне нестабилно со дожд

Репортер

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: До кога ќе траат жештините?

Телеграф

Сончево со температура до 34 степени преку ден - потоа есен

+инфо

МКД А1 On Курир Р.С.Европа Press24 Кајгана Нова ТВ Сител

192 поврзани вести »

Отворен главниот премин на српско-унгарската граница

Сител - 20.09.2015

Министрите за внатрешни работи на Србија и Унгарија, Небојша Стефановиќ и Шандор Пинтер деенска го отворија главниот граничен премин на српско-унгарската граница, Хоргош 1/Роске 1, кој беше затворен од страна на Будимпешта од понеделникот.

Отворен главниот премин на српско-унгарската граница

+инфо

Отворен главниот премин на српско-унгарската граница

Курир

Отворен главниот премин на српско-унгарската граница

Нетпрес

Отворен главниот премин на српско-унгарската граница

Репортер

Телеграф Денешен Локално Република Lider Република 365 Телма

182 поврзани вести »