TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-09-21 - 2015-09-27

ЗАКАНА: Хрватска целосно ќе ја затвори границата со Србија ако продолжи бегалскиот бран

Телеграф - 27.09.2015

Ова е првпат од владата на Хрватска, макар и неофицијално, да се спомене можноста за целосно затворање на границата, забележува „Јутарњи“ Според неофицијални извори од хрватската влада, кризата во односите со Белград ќе станат минато само под услов ...

Загреб пред дилема: Хрватска херметички ја затвора границата

Репортер

Закана од Загреб: Хрватската влада херметички ќе ја затвори целата граница со Србија, ако продолжи приливот на бегалци

МКД

Македонските камионџии размислуваат да тужат поради српско – хрватската трговска војна

Алфа

Македонските камионџии размислуваат да тужат поради српско – хрватската трговска војна

Република

Канал5 Алсат-М 24 Вести Нетпрес +инфо Алфа еМагазин Фактор

273 поврзани вести »

Град Скопје: Невкусна политичка игра е денешниот протест

Алсат-М - 27.09.2015

Невкусна политичка игра е денешниот протест насловен како „Коце врати ни ги улиците“, е наведено во реакцијата на Град Скопје. Во продолжение се вели дека е неразбирлива потребата од грубо лажење на јавноста дека за сообраќаните незгоди е одговорен ...

Курир: Со некрофилска политика нема да се намали бројот на жртвите во сообраќајот

Канал5

Да ги заштитиме децата во сообраќајот!

Авто Плус

„Вози како секое дете на улица да е твое дете”

МКД

Сообраќајот на сите патишта се одвива по влажни коловози

Нетпрес

Нетпрес +инфо Репортер Курир А1 On Сител Сител Алфа

231 поврзани вести »

Бајрам на умот

Окно - 26.09.2015

Во честитката за Курбан Бајрам до муслиманите, претседателот на Македонија Ѓорге Иванов, побара во „духот на нашата традиција, да ги почитуваме нашите разлики и да бидеме сплотени како што биле нашите предци и нашите родители“, рече дека ова е ...

Дебарските верски претставници и за Курбан Бајрам заедно

Сител

Дебарските верски претставници и за Курбан Бајрам заедно

Репортер

Дебарските верски претставници и за Курбан Бајрам заедно

Lider

СЛОБОДЕН УДАР Бајрам на умот

+инфо

Либертас Kumanovo News Канал5 Телма 24 Вести Канал5 Канал5 Канал5

154 поврзани вести »

Облачно време со сончеви периоди

24 Вести - 27.09.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди, а во југоисточните делови со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 18 до 25 степени.

Променливо облачно со температура до 25 степени

Канал5

Променливо облачно, без дожд

Курир

Временска прогноза: Променливо облачно

Репортер

Променливо облачно со сончеви периоди и дожд

Кајгана

Телеграф Макфакс МКД Нетпрес Press24 OhridNews Сител Кумановски м.

149 поврзани вести »

Путин: Русија и дава воена помош на легитимната армија на претседателот Асад

24 Вести - 27.09.2015

Русија во Сирија и пружа помош легитимната армија на претседателот Башар ал Асад, изјави рускиот претседател Владимир Путин, јави ТАСС. Путин ова го изјави во интервју пред американскиот новинар Чарли Роуз за телевизиите Си-Би-Ес и Пи-Би-Ес во ...

Путин: Бунтовниците обучувани од САД одат во ИД

Дневник

Путин: Русија и дава воена помош на легитимната армија на претседателот Асад

А1 On

(ВИДЕО) Пред војната во Сирија имаше рај, по неа владее пеколот

Репортер

Путин: Руска помош за армијата на Асад

Репортер

Репортер Алфа Сител А1 On МКД Руска реч МКД +инфо

140 поврзани вести »