TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-01-19 - 2015-01-25

Груевски: Кежаровски е осуден по закон кој го донел СДСМ

Утрински - 24.01.2015

Законот по кој беше осуден новинарот Томислав Кежаровски е донесен во времето кога СДСМ беше на власт. Кежаровски открил име на заштитен сведок за платено убиство и го ставил во опасност неговиот живот, рече премиерот Никола Груевски одговарајќи на ...

Кежаровски е осуден по закон донесен од страна на СДСМ

Сител

Груевски: Кежаровски е осуден по закон кој го донел СДСМ

Алфа

ВИДЕО Груевски: Јас по апсењето дознав дека Кежаровски постои на оваа планета

+инфо

Груевски: Кежаровски е осуден по законот што го донесе СДСМ

Сител

Курир Press24 А1 On Денешен Република Вечер Прес Пулс24 Локално

292 поврзани вести »

ФОТО: Вонредни парламентарни избори во Грција

Утрински - 25.01.2015

Девет милиони и 808 илјади Грци денеска гласаат на вонредните парламентарни избори во земјата. Избирачките места, чија бројка изнесува 19.449, се отворени од седум до 19 часот. На изборите ќе учествуваат 18 партии и четири коалиции.

Сириза: Историска победа за грчкиот народ

Утрински

Излезни анкети: Сириза победи на изборите во Грција

Телма

Сириза: историска победа за грчкиот народ

Телма

Почна гласањето на предвремените парламентарни избори во Грција

Канал5

Канал5 Телма Канал5 Канал5 Дневник Утрински Телеграф Курир

269 поврзани вести »

Облачно време со локален дожд и снег на планините

Сител - 25.01.2015

Денеска ќе преовладува претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд, на некои повисоки места од дожд и снег, а на планините со повремен снег. Претпладнево врнежите ќе бидат со слаб а повремено умерен интензитет и повеќе застапени во ...

Денеска дожд, од утре опаѓање на температурите

Курир

Времето денеска-облачно со повремен дожд и снег на планините

Р.С.Европа

Денеска врнежливо, од утре намалување на температурата

Нетпрес

Тмурна недела - ќе се спасиме ли од дождот денеска?

Press24

МКД OhridNews +инфо Либертас Република Локално Денешен Тера

166 поврзани вести »

ВИДЕО: Дали Светиот крст во Охридско езеро е пронајден чесно?!

Сител - 22.01.2015

И откако веќе стивнаа коментарите за изминатиот христијански празник Богојавление – Водици, кој традиционално се одбележува со пливање до Чесниот крст, се појави нов видео запис кој дефинитивно ќе ве стави на мисла, дали овој Чесен крст во Охрид ...

Дали Чесниот крст во Охрид беше пронајден на чесен начин?

Точка

Водици на бугарски начин

Оff.net

Опозициските експоненти ги нарекоа будали сите што скокаат по Светиот крст за Водици

Курир

Жељко Јоксимовиќ преку Facebook се заблагодари за гостопримливоста во Охрид

OhridNews

OhridNews Нетпрес Денешен Денешен Тера Денешен Н.Македонија Вистина.мк

149 поврзани вести »

ДУИ ги поддржува предложените уставни измени

Утрински - 24.01.2015

Демократската унија за интеграција ги поддржува предложените уставни измени од парламентарното мнозинство кои имаат за цел прицврстување на владеењето на правото, економскиот развој и финансиската дисциплина, се вели во соопштението од партијата.

СДСМ: Амандманите на Уставот се проблематични

Утрински

ДУИ ги поддржува уставните измени

Канал5

СДСМ: Власта да се преиспита за уставните амандмани

Канал5

Дескоска до власта: Не се пазарете, запрете ги уставните измени веднаш

Нова ТВ

А1 On Макфакс Нова ТВ Макфакс МКД Макфакс А1 On Р.С.Европа

136 поврзани вести »