TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-09-28 - 2015-10-04

Сириските бунтовници го отфрлија мировниот план на ОН

24 Вести - 04.10.2015

Сириските бунтовнички групи, кои ја имаат поддршката на Западот, синоќа едногаслно го отфрилија планот на ОН за ставање крај на граѓанската војна во Сирија. Ваквиот став на сириските бунтовници уследи само еден ден откако властите во Дамска изразија ...

Русија ќе ги интензивира нападите во Сирија

Алсат-М

Сириските бунтовници го отфрлија мировниот план на ОН

Утрински

Ердоган: Русија прави „сериозна грешка“ во Сирија

24 Вести

Ердоган: Русија прави „сериозна грешка“ во Сирија

Алсат-М

Канал5 Алфа Курир А1 On Сител А1 On Репортер Телеграф

383 поврзани вести »

Откриена причината за труењето во Арсени Јовков

365 - 04.10.2015

Учениците денеска се пуштени на домашно лекување, а тројца од нив се задржани на дополнителни анализи. Вчера 10-на ученици од економското училиште „Арсени Јовков“ беа итно пренесени во болница, откако се пожалиле на печење на очите и грлото, ...

Адеми апелираше за повисоко ниво на безбедност во училиштата

Алсат-М

Три лица одговорни за случајот во „Арсени Јовков“, потврди МВР

Канал5

Тројца одговорни за труењето во „Арсениј Јовков“

Телма

Адеми апелира за поголема безбедност во училиштата

Утрински

24 Вести Канал5 Канал5 Репортер Press24 Нетпрес Репортер +инфо

153 поврзани вести »

Над половина од Германците се плашат од бегалците

+инфо - 04.10.2015

Последната анкета на германскиот јавен телевизиски сервис АРД покажува дека повеќе од половината Германци се уплашени од бегалците кои пристигнуваат во Германија. Како што јави дописникот на МИА од Берлин, дури 51 процент од германските граѓани ...

Над половина од Германците се плашат од бегалците

А1 On

Повеќе од половината Германци се плашат од бегалците

Репортер

ФАЗ: ЕУ и Турција усогласија акцисии план за бегалската криза

Алфа

ФАЗ: ЕУ и Турција усогласија акцисии план за бегалската криза

Сител

Сител +инфо Репортер Телеграф МКД еМагазин еМагазин Денешен

217 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: Телекомот е мега скандал на СДСМ и неговото раководство

Пулс24 - 04.10.2015

По безбројните обиди на СДСМ со невистини да ја изманипулира јавноста, ВМРО-ДПМНЕ излезе со реакција на нивната последна прес конференција. Во продолжение може да ја прочитате реакцијата: Чудно е што за работата на медиумите СДСМ ја обвинува ...

Со овие тркала подалеку од Струмица не се стига!

Вечер Прес

ВМРО-ДПМНЕ: Телеком е мега-скандал на СДСМ

Фокус

Реакции од партиите во врска со Македонски Телеком

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Реакциите на СДСМ не содржат ниту еден аргумент

МКД

Н.Македонија Утрински Фокус Утрински 24 Вести Телма Фокус Канал5

142 поврзани вести »

Металург стигна до втора победа во ЛШ

А1 On - 04.10.2015

Металург оствари нова, втора победа во Лигата на шампиони, овој пат против норвешкиот првак Елверум со 22:19, полувреме 10-12. Металург играше одлична одбрана во текот на целиот меч, а особено во второто полувреме кога прими само седум голови и тоа ...

Металург со втора победа во Лигата на шампионите

Курир

Во Србија секојдневно влегуваат меѓу 2.000 и 4.000 бегалци

Репортер

СРБИЈА: Дневно влегуваат помеѓу две и четири илјади бегалци

Телеграф

Металург со гранитна одбрана до втора победа во ЛШ

+инфо

Курир Нетпрес РК Металург Екипа Локално Н.Македонија Утрински Канал5

192 поврзани вести »

Мурињо ја има поддршката на Абрамович и управата на Челзи

Канал5 - 04.10.2015

Жозе Мурињо доби поддршка од управата на Челзи и покрај поразот од Саутемтонм по кој актуелниот шампион на Англија падна на 16. позиција на табелата. Според медиумите од островот, на синоќешниот состанок на управата на Челзи било одлучено да му се ...

Мурињо ја има поддршката на Абрамович и управата на Челзи

Утрински

Мурињо останува во Челзи

А1 On

Мурињо ја има поддршката на Абрамович и управата на Челзи

Репортер

Мурињо останува во Челзи

Репортер

+инфо Спортклуб СуперСпорт Оn.net Курир СуперСпорт Екипа Спортклуб

183 поврзани вести »

Ципрас: Цел на Грција е излегување од системот за надзор

Репортер - 03.10.2015

Грција мора да ја примени меѓународната програма за финансиска помош за да ја оствари својата главна цел – обнова на пристапот до финансиските пазари и завршување со наметнатиот надворешен надзор, изјави денеска грчкиот премиер Алексис Ципрас.

Ципрас: Цел на Грција е излегување од системот за надзор

Сител

„ВИНОЖИТО“: Ќе бараме од Ципрас да го регистрира Домот на културата во Лерин

Телеграф

Ципрас: Цел на Грција е излегување од системот за надзор

+инфо

„Виножито“ напиша писмо до Алексис Ципрас

Н.Македонија

Утрински Телма Фокус Телма 24 Вести 24 Вести Репортер Нова ТВ

117 поврзани вести »