TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-10-05 до 2015-10-11

Времето денеска: Облачно со повремени врнежи од дожд

24 Вести - 11.10.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремен слаб до умерен дожд. Врнежите во поголемиот дел од земјава ќе бидат ретки и со намален интензитет. Почести врнежи ќе има во западните и северните делови.

Времето денеска - облачно со повремен дожд

Алсат-М

Времето денеска ќе биде облачно со повремен дожд

Р.С.Европа

Времето денеска ќе биде облачно со повремен дожд

Тера

Претежно облачно со повремен дожд

Кајгана

А1 On Сител За Се Локално Press24 Вечер Вистина.мк Нетпрес

223 поврзани вести »

Се бара решение за дијаспората

Телма - 11.10.2015

Европскиот медијатор Питер Ванхауте сеуште е во потрага по вистинското решение за гласањето на дијаспората. Овие три дена тој има интензивни поединечни разговари со четирите партии во обид да најде компромис меѓу неговиот нацрт за измени на ...

Опозицијата очекува вечерва да завршат разговорите за Изборниот законик

Алсат-М

Нема решение за дијаспората, денес се очекува конечен договор

МКД

Ќе гласа или не дијаспората?

А1 On

Ќе гласа или не дијаспората?

Репортер

Бриф Р.С.Европа МКД Тера +инфо А1 On Сител Локално

148 поврзани вести »

Клоп: Јас не сум Исус, не можам да сменам се за еден ден!

Спортски - 11.10.2015

Новиот менаџер на Ливерпул, Јирген Клоп и понатаму е тема број еден на Островот. Фановите на „црвените“ во него гледаат како на спасител, но самиот тој се обиде да ги олади страстите. Клоп даде многу интересна изјава со која им даде до знаење на ...

Клоп тргна во „невозможна“ мисија: Го сака Левандовски!

Спортски

Севиџ: Клоп нема да привлече играчи од светска класа

Дерби

„Јас не сум Исус“

СуперСпорт

Клоп првото засилување го пронајде во Баерн ?

СуперСпорт

Дерби Екипа Екипа Спорт365 Спортклуб Спортклуб Алфа Спортклуб

212 поврзани вести »

Заев: Не очекувам одложување на предвремените паралментарни избори

24 Вести - 10.10.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вели дека не очекува одложување на договорените предвремени парламентарни избори. Доколку пратеникот Талат Џафери, како што најави, повторно го врати законот за необјавување на „бомбите“, Заев вели дека ќе продолжи со ...

Заев со “бомби” против законот на Талат

Телма

Следниот пат погледајте го изразот на лицето на странците

Нова ТВ

Заев со “бомби” против законот на Талат

Локално

Заев ќе пука бомби против законот на Талат

Репортер

Fox.mk Телма 24 Вести Утрински Алсат-М Вест +инфо +инфо

115 поврзани вести »

Македонско семејство во Австрија вдоми бегалец

Нова ТВ - 11.10.2015

Јелена Хаџи-Митрова (Еци) и Горјан Заревски- Бак се Македонци кои 25 години живеат во Мондзе, Австрија, на 30 километри од Салцбург. За време на напливот од бегалци во градот тие му го понудиле својот дом за живеалиште на младиот Закариа Нхили од ...

Нова ТВ: Македонско семејство од Австрија вдоми белагец

+инфо

Поддршката кон партијата на Меркел опаѓа поради бегалците

Канал5

Меркел: Германската влада нема да ги зголеми даноците поради бегалците

Фактор

Во Србија отворена апликација за бегалци

Вечер

Идивиди +инфо Убавина и Здравје Сител Вечер еМагазин Репортер Оff.net

168 поврзани вести »