TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-10-05 до 2015-10-11

Вардар со максимален ефект во ЛШ и по четвртата рунда

24 Вести - 11.10.2015

Ракометарите на Вардар продолжуваат со максимален ефект во Лигата на шампионите, откако вечерва во СЦ „Јане Санански“ во Скопје убедливо го совладаа Рајн-Некар Левен со 25:19. По изедначеното прво полувреме и поголемиот дел од вториот дел, ...

Вардар со максимален ефект во ЛШ и по четвртата рунда

Алсат-М

Вардар продолжува да газе се пред себе!

Спортски

Гонзалес: Ангелов ја раздвижи одбраната

Дерби

„Бомбата“ на Душебајев го одбележа вчерашниот ден во Лигата на шампионите

Екипа

+инфо Турлитава Спорт365 Сител 24 Ракомет 24 Ракомет 24 Ракомет Локално

152 поврзани вести »

“Три прсти во Елбасан? Не се каам“

СуперСпорт - 11.10.2015

Репрезентативецот на Србија Душко Тошиќ не е кае што победата над Албанија ја прослави со три прсти. Да потсетиме, Тошиќ покажа три прсти кон албанските навивачи после што Србија поведе во Елбасан во натпреварот кој го доби со 2:0.

Му оставив порака на Роберто Манчини

Вечер

Матиќ: Албанија славеше пред да почне натпреварот!

Спортски

Српските фудбалери безбедно се вратија од мечот против Албанија!

Хитпортал

Неверојатно: Навивачите ја слават повредата на својот играч

СуперСпорт

365 Дерби СуперСпорт Екипа МК News Кајгана МК News Pixel.mk

148 поврзани вести »

Мигрантската криза и односот на Европа

Глас на Америка - 09.10.2015

Дискусијата на Универзитот Џонс Хопкинс ја нагласи потребата од унифицирана реакција, но и непостоењето на брзо решение Кризата со егзодусот на бегалци има несогледливи глобални последици и создава потреси врз геостратешките интереси на јужното ...

ЕУ им вети поголема помош на балканските земји

Р.С.Европа

Народниот правобранител со апел за поефтин превоз на бегалците

Алсат-М

Да се намали цената на билетите за мигрантите

Вест

Лазар: Оградата на границата со Хрватска е речиси завршена

Правдико

Фактор Канал5 Точка Локално Локално Република Дневник Вест

134 поврзани вести »

Македонија го празнува Денот на антифашистичкото востание

24 Вести - 11.10.2015

Република Македонија денеска одбележува 74 години од почетокот на антифашистичкото востание и народноослободителната војна. Организираното востание почна во 1941 година кога Првиот прилепски партизански одред го нападна бугарскиот полициски участок ...

Македонија го слави денот на антифашистичкото востание

Телма

Македонија го празнува Денот на антифашистичкото востание

Нова ТВ

Македонија го празнува Денот на антифашистичкото востание

Утрински

Македонија го празнува Денот на антифашистичкото востание

Алсат-М

Cooltura Р.С.Европа Тера Алфа Популарно Кајгана Идивиди Фокус

87 поврзани вести »

Ѓоковиќ го освои АТП турнирот во Пекинг

24 Вести - 11.10.2015

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ од Србија го освои својот шести трофеј на АТП турнирот што попладнево заврши во Пекинг. Ѓоковиќ за еден и пол час игра во финалето го совлада Шпанецот Рафаел Надал со 2-0, во двата сета беше 6:2, задржувајќи ...

Новак Ѓоковиќ лесно против Надал 2:0 во Пекинг за 6 титула

Телма

Ѓоковиќ по шести пат на тронот во Пекинг

Утрински

АТП Пекинг: Надал против Ѓоковиќ!

СуперСпорт

Ѓоковиќ 6-ти пат го освои Пекинг

СуперСпорт

Дерби Спортски Дерби Екипа МКД Идивиди Спорт365 Спортклуб

120 поврзани вести »

Честитка од СДСМ по повод 11 Октомври

Утрински - 11.10.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во име на Социјалдемократскиот сојуз и во свое име, на сите граѓани на Република Македонија го честита 11 Октомври, Денот на народното востание - Овој голем државен празник, 11 Октомври, е темелник на вековни ...

ВМРП-ДПМНЕ го честита празникот 11 Октомври

+инфо

Заев: Да се обединиме за безгрижна иднина на Македонија

+инфо

Честитка од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ по повод 11. Октомври

А1 On

Зоран Заев го честита 11. Октомври, Денот на народното востание

А1 On

OhridNews Телеграф Канал5 Сител Телеграф Канал5 Шеталиште Шеталиште

79 поврзани вести »

До утрината издадени 132 782 потврди за намера за азил

Р.С.Европа - 11.10.2015

Во изминатите 24 часа издадени се потврди на вкупно 2.055 странски државјани, за искажана намера за поднесување на барање за признавање на право на азил. Според државјанството на лицата на кои им се издадени потврди, најбројни се државјаните на ...

За едно деноноќие во Македонија влегле 2055 мигранти

Здравство24

Габриел: Германија очекува повеќе од милион бегалци годинава

+инфо

Габриел: Германија очекува повеќе од милион бегалци годинава

А1 On

За 24 часа издадени потврди на 2.055 мигранти

Телеграф

Вечер Вистина.мк Press24 Lider Локално Р.С.Европа МКД +инфо

71 поврзани вести »