TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-10-12 - 2015-10-18

Груевски: Нема да бидеме пречка во работата на Јанева

Утрински - 18.10.2015

Ова го истакна премиерот вечерва во интервју за националната телевизија Канал 5 Владата и ВМРО-ДПМНЕ како политичка партија нема да бидат пречка во работата на специјалната обвинителка и очекуваат што побрзо таа да почне со работа.

Катица Јанева: Веќе се пријавуваат лица за заштитени сведоци

Вест

Втора шанса за тимот на Катица Јанева

Утрински

Авиони, „специјалци“, „цензори“, квазидипломати и останати нормални

Дневник

Држава со специјални потреби

Дневник

Дневник Дневник Press24 Телеграф МКД Нова ТВ Репортер МКД

567 поврзани вести »

Турската полиција уапси околу 50 странски приврзаници на ИД

24 Вести - 18.10.2015

Турската полиција рано утринава уапси околу 50 странски државјани во Истанбул, под сомнеж дека се приврзаници на групата Исламска држава, за која се претпоставува дека е одговорна за минатонеделниот бомбашки напад во Анкара, во кој беа убиени 102 ...

Четири војници и над 20 бунтовници загинаа во жестоки судири во Турција

24 Вести

ИСТАНБУЛ: Уапсени околу 50 припадници на ИД

Телеграф

Турската полиција уапси околу 50 странски приврзаници на ИД

Алфа

Турската полиција уапси околу 50 странски приврзаници на ИД

Press24

Репортер Нетпрес Сител Курир Нова ТВ Р.С.Европа Р.С.Европа Репортер

191 поврзани вести »

Изборните регулативи утре во Собрание

24 Вести - 18.10.2015

По 15 часа преговори, работните групи на партиите потписнички на договорот од Пржино, утринава постигнаа договор за изборните закони, дознава „Мета“. Договорени се изборот и начинот на гласање во ДИК, гласањето на дијаспората и прочистување на ...

Договорени изборните закони, утре ќе се гласаат во Собрание

Нова ТВ

Договорени изборните закони, утре ќе се гласаат во Собрание

+инфо

Конечно: Изборните закони се договорени, утре ќе се гласаат во Собрание

Репортер

Договорени изборните закони, утре ќе се гласаат во Собрание

Локално

Алсат-М Дневник Телма Фокус Вест Нова ТВ МКД +инфо

126 поврзани вести »

Ангеловски: Македонија има играчи со силен карактер

Утрински - 18.10.2015

Игор Ангеловски е петтиот в.д. селектор на фудбалската репрезентација на Македонија од осамостојувањето. По Бобан Бабунски во два наврата, потоа Влатко Костов, Гоце Седлоски и Зоран Стратев, тренерот на Работнички ќе дебитира на жешката национална ...

Ангеловски: Ќе бидам најмладиот селектор, ама не се плашам од предизвикот

Дневник

„Црно-белиот“ брод тргна напред со Друловиќ: Партизан со пресврт против Јавор до победа

Спортклуб

Игор Ангеловски нов селектор на Македонија

Курир

Игор Ангеловски нов селектор на Македонија

Нетпрес

+инфо Утрински Телма 24 Вести Канал5 Дневник Канал5 Утрински

176 поврзани вести »

Средба на вицепремиерот Бесими со европратеникот Вајгл

Канал5 - 16.10.2015

Соработката помеѓу Република Македонија и Европскиот парламент како и досега ќе продолжи со силно темпо и динамика, и со заеднички пристап и поддршка во понатамошното подобрување на состојбите и реализација на реформите во секоја општествена сфера.

Известувачот за Македонија Иво Вајгл на средби со партиските лидери

24 Вести

Вајгл денеска ќе се сретне со партиските лидери

Телма

Известувачот Вајгл на средби со партиските лидери

Канал5

Вајгл:Нереализирањето на договорот,криза за земјата

Телма

Утрински 24 Вести Телма Фокус 24 Вести Вест Дневник Алсат-М

111 поврзани вести »

Временска прогноза - Умерено облачно

Алсат-М - 18.10.2015

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и претежно тивко. По одделни котлини, речни долини и планински превои со појава на утринска магла и ниска облачност. Температурата ќе се движи од 15 до 23 степени.

Денеска сонце и максимални 23 степени

+инфо

Погледнете какво време не очекува денеска

Press24

Денеска потопло, со температура до 23 степени

Нетпрес

Време: Сончево со умерена облачност и претежно тивко

А1 On

МКД Макфакс Пулс24 Канал5 Телеграф А1 On Макфакс МКД

107 поврзани вести »