TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-10-26 - 2015-11-01

Русија: Патничкиот авион не е соборен

Алсат-М - 01.11.2015

Русија жали за 224-те жртви во авионската несреќа која се случи вчера на Синајскиот полуостров. Во меѓувреме руски истражители пристигнаа во Египет, нивниот план е да им помогнат на египетските власти да ја утврдат причината за уривањето на авионот.

Од остатоците на рускиот авион извадени 175 тела

24 Вести

Од остатоците на рускиот авион извадени 175 тела

Телма

ФОТО: Од остатоците на авионот извадени 175 тела, во Русија ден на жалост

Утрински

Рускиот авион се распаднал во воздух

Телма

Утрински Канал5 Канал5 Канал5 24 Вести Дневник Алфа Сител

271 поврзани вести »

За Хипократовата заклетва и прекршителите

Дневник - 01.11.2015

Со тешки чекори одев кон работа во понеделникот. Ретко се случува, си ја сакам работата и совесно ја вршам, но лошо се чувствував поради прераната смрт на една жена и едно дете. Иако јас лично немам направено ништо лошо, фактот што колега, кој ја ...

Што се е постигнато во здравството за изминативе години!

Вечер Прес

Министерството за здравство го наброи постигнатото изминативе години

Република

Реакција на Министерството за здравство

Канал5

ФРОДЕМ бара итна оставка на министерот Тодоров

Телма

Канал5 Фокус Репортер Press24 Макфакс Нетпрес А1 On МКД

155 поврзани вести »

Мурињо или рушење на митот

Дневник - 01.11.2015

Би се кладел со сигурност дека овој тим на „Челси“, со Тери, Ивановиќ, Kејхил, Хазард, Kоста, Вилијан, Фабрегас... само со кондиционен тренер оваа сезона би имал повеќе бодови одошто овие мизерни 11 од исто толку кола со тренерот Мурињо, кој во ...

Мурињо: Ова не ми беше последниот меч на клупата кај Челси

Дневник

BBC: Играчите на Челзи намерно губат!

ЗаЗабава

Мурињо на работ од отказ: Обложувалниците веќе го погребаа Посебниот

СуперСпорт

Поранешниот соработник на Жозе од Реал: Мурињо повеќе не е „специјалниот“

Дерби

Екипа СуперСпорт МКД SportMedia Дерби Екипа СуперСпорт Спортклуб

169 поврзани вести »

Сега сите гласаа ЗА, за Буџетот на Јанева

Локално - 31.10.2015

И покрај големите дебати во јавноста, буџетот на специјалната обвинителка ја помина првата фаза во Собранието само за неколку минути и без ниту еден глас против. Буџетот од еден милион евра, колку што бараше специјалната обвинителка Катица Јанева, ...

Предлог-буџетот за Специјалното обвинителство пред пратениците

Утрински

Предлог буџетот за Специјалното обвинителство пред собраниски комисии

24 Вести

Собраниските комисии го одобрија буџетот за СЈО

Телма

Буџетот за Специјалното обвинителство помина на собраниската комисија

Утрински

Канал5 Канал5 24 Вести Вест Алсат-М Репортер Нова ТВ Сител

102 поврзани вести »

Дубаи, пред 60 години и денес

365 - 01.11.2015

Денес Дубаи е мегаполис со футуристички изглед. Но, кога бил основан во 1833-та година, градот имал население од само 800 луѓе и ништо не наговестувало дека еден ден ќе се претвори во едно од најимпресивните места на планетата.

Посетата на Груевски ударно пренесена во медиумите на ОАЕ

Вечер Прес

Дали сте среќни во Дубаи и зошто не?

Вест

Груевски на средба со престолонаследникот на Обединетите Арапски Емирати

Канал5

Посетата на Груевски, ударно пренесена од емиратските медиуми

Нетпрес

Press24 Курир МК News Попара Канал5 Канал5 Канал5 Кајгана

101 поврзани вести »