TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-11-02 до 2015-11-08

Експерти не исклучуваат опструкции кон Јанева

Алсат-М - 08.11.2015

Специјалната обвинителка Катица Јанева нема да бидд оставена слободно да си ја изврши својата работата и ќе се соочи и со опструкции од структури блиски со власта. Вака проценуваат познавачи на правните прашања, според кои, ВМРО-ДПМНЕ во многу ...

Просториите на Агенцијата за млади и спорт се подготвуваат за Катица Јанева

еМагазин

За некого 7, за некого 8, а за некого 14: секој број е прашање на лична перцепција

Окно

Kурви и џихадистот Џон

Дневник

Катица Јанева ги доби потребните помошници

Глас на Америка

Телма Телма Нова ТВ 24 Вести 24 Вести Утрински Вест Алсат-М

175 поврзани вести »

Чесите повеќе стравуваат од исламот отколку од бегалците

МКД - 08.11.2015

Чесите во сегашниот емигрантски бран не ги плашат толку многу бегалците колку што стравуваат ос исламот, покажува најновата анкета на агенцијата СТЕМ, според која помош на бегалците одбиваат да им дадат две третини од Честите, додека од исламот се ...

САД ќе отворат центри за бегалци во Ирак и Либан

Fox.mk

Бегалците во Германија исчезнуваат без трага

Дневник

САД ќе отворат нови центри за бегалци во Ирак и Либан

24 Вести

САД ќе отворат нови центри за бегалци во Ирак и Либан

Алфа

А1 On +инфо Точка Сител Локално Локално Локално Нетпрес

160 поврзани вести »

Понеделник со максимална темпераура над 20°С во земјава

МетеоПро - 08.11.2015

Во понеделник наутро ќе има услови за сосема слабо замаглување низ котлините и речните долини. Во текот на денот се очекува мало наоблачување, но сепак генералната слика ќе биде „претежно ведра“. Утрото ќе биде потопло во однос на претходните.

Времето денеска: Сончево и ветровито со температура до 20 степени

24 Вести

Времето денеска: сончево

Алсат-М

Еве какво време ќе имаме денес

МК News

Време: Сончево со слаб ветер

А1 On

Популарно Здравство24 А1 On +инфо Коментар Скопје инфо Канал5 Сител

92 поврзани вести »

Времето денеска: Сончево со слаб северен ветар

24 Вести - 08.11.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Попладне во северните делови ќе има умерено наоблачување, а долж Повардарјето поизразен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус три до пет, а ...

Временска прогноза - облачно, но топло

Алсат-М

Временска прогноза - облачно, но топло

Р.С.Европа

Денес сончево, од утре уште потопло

МКД

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончевo, со слаб до умерен северен ветер – од понеделник затоплување

Популарно

Скопје инфо Канал5 Сител За Се Локално Локално Република Press24

83 поврзани вести »