TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-11-09 до 2015-11-15

Сем Вакнин: Што произлегува од Извештајот на ЕК за Македонија?

Нова ТВ - 15.11.2015

Автор: Сем Вакнин Европската унија објави уште еден Извештај за напредокот. Уште една година, уште еден извештај, седми по ред, пропратен со типичните лажни ветувања за старт на преговорите за членство и со бирократски речник кој е вообичаен за ЕУ.

Нема независно судство со цел живот должни судии

Р.С.Европа

Горчливиот вкус на бриселскиот морков

Орбис

Дискусија со граѓанските организации во СЕП за Извештајот на ЕК

Утрински

Бесими дискутираше за Извештајот со граѓанските организации

Точка

Денар Макфакс Lider Р.С.Европа Телеграф Press24 Република Дневник

171 поврзани вести »

Голем број странци меѓу жртвите во Париз

Телма - 15.11.2015

Голем број странски државјани се убиени во нападите во петокот вечерта во Париз, во кои според досегашниот биланс загинаа 129 лица , 352 се повредени од кои 99 се наоѓаат во критична состојба.

Видео од првите пукотници за време на концертот во салата „Батаклан“

Нова ТВ

Парижаните му пркосат на теророт

Deutsche Welle

Голем број странци меѓу жртвите во Париз

24 Вести

Голем број странци меѓу жртвите во Париз

Вест

Утрински ЗаЗабава Дерби МКД МКД МКД МКД Тера

195 поврзани вести »

Потресно сведоштво за пукањето на Клинички

Точка - 12.11.2015

Потресно сведоштво за пукањето на Клинички што се случи во понеделникот, кога три лица влегоа на Клиниката и пукаа во хирургот што претходно ја оперирал нивната мајка. За настанот кој ја потресе македонската јавност, говореше и одделенската сестра.

ВИДЕО: Потресно сведоштво на медицинска сестра за пукањето на Клиника

За Се

ВИДЕО: Потресно сведоштво за пукањето на Клинички

Нетпрес

ВИДЕО: Потресно сведоштво на медицинска сестра за пукањето на Клиника

Press24

Ургентниот центар денеска под засилено полициско обезбедување

Правдико

Алфа Локално Репортер Телма Телма Телма Нова ТВ Нова ТВ

123 поврзани вести »

СДСМ бара оставка од Тодоров

Телма - 12.11.2015

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ги поддржува лекарите и нивниот протест и Смета дека нивниот револт е оправдан, поради крајно понижувачкиот статус на здравствените работници, изјави денеска пратеничката на СДСМ и претседател на собраниската ...

Протест на лекарите низ земјава

Телма

СДСМ: Ги поддржуваме лекарите, Тодоров мора да поднесе оставка

Нова ТВ

Протест на лекарите со порака до министерот:Доста е, повеќе ова не го прифаќаме

Нова ТВ

Нема „Мој термин“ само за одговорноста на Тодоров

Deutsche Welle

24 Вести Алсат-М Утрински Вест +инфо Кајгана +инфо А1 On

111 поврзани вести »

Брисел го поздрави изборот на новите министри

Телма - 12.11.2015

Маја Коцијанчич, портпалорката на Јоханес Хан, пренесе дека Европската комисија е задоволна од вчерашниот избор на преодната Влада во македонското Собрание, што е една од клучните и речиси последни точки од договорот од јуни/јули што беше посредуван ...

ЕК го поздрави изборот на новата влада

Нова ТВ

Брисел задоволен од изборот на преодната Влада

24 Вести

Брисел задоволен од изборот на преодната Влада

Утрински

Брисел задоволен од изборот на преодната Влада

Алсат-М

МКД Алфа +инфо Сител Телеграф Канал5 Канал5 Локално

104 поврзани вести »

Сончево со температура до 19 степени

24 Вести - 15.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветер од променлив ...

Времето денеска: сончево со слаба облачност

Р.С.Европа

Сончево со температура до 19 степени

Алсат-М

Сончево со температура до 19 степени

Алфа

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со температура до 19 степени

Популарно

+инфо А1 On OhridNews Телеграф Сител Press24 Денешен Република

88 поврзани вести »