TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-11-16 - 2015-11-22

Доналд Туск во посета на Македонија

Канал5 - 22.11.2015

Причина за итната посета од страна на првиот човек на Европскиот совет, како што објави и Доналд Туск на социјалната мрежа „твитер“, е токму бегалската криза и напливот од мигранти во Европа.

Доналд Туск во посета на Македонија

24 Вести

Доналд Туск на пладне треба да пристигне во Македонија

Фокус

Доналд Туск во посета на Македонија

Алсат-М

Туск во Македонија заради состојбата со бегалците

Телма

Утрински Канал5 Телма Утрински Утрински Канал5 24 Вести Утрински

143 поврзани вести »

Советот за безбедност на ОН ги одобри сите неопходни мерки против ИД

Дневник - 22.11.2015

Советот за безбедност при ОН ноќта кон саботата ги повика земјите да ги преземат сите неопходни мерки во согласност со меѓународното право за борба против екстремната сунитска групација Исламска држава и другите терористички организации во Ирак и во ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: ИД масакрира над 200 сириски деца

Курир

Исламска држава ја мрази и блискоисточната цивилизација

А1 On

Косово и БиХ се европски земји со најголемо учество во ИД

Вечер Прес

Косово и БиХ од Европа со најголемо учество во ИСИС

еМагазин

Телма Deutsche Welle 24 Вести Алсат-М Курир А1 On +инфо Телеграф

196 поврзани вести »

Втор ден вонредни мерки во Брисел, градот речиси празен

24 Вести - 22.11.2015

Во Брисел денеска втор ден на сила се највисоките мерки за безбедност воведени по терористичките напади во Париз пред девет дена.Улиците во белгискиот главен град се воглавно празни, а полициската потрага по осомничениот напаѓач од Париз, Салах ...

Втор ден вонредни мерки во Брисел, градот речиси празен

Телма

Втор ден вонредни мерки во Брисел, градот речиси празен

Утрински

Брисел празен - градот втор ден под вонредни мерки

Канал5

Брисел живее под опсада, се трага по терористи со бомби

Дневник

Курир Алфа Телеграф Нетпрес +инфо +инфо А1 On Р.С.Европа

177 поврзани вести »

Анкетната комисија го чека „Службен весник“

Телма - 18.11.2015

Анкетната комисија за скандалот со прислушувањето не може да се конституира се додека вчерашната собраниска одлука за нејзиниот состав не се објави во Службен весник. Ова е причината зошто, и покрај најавите, денеска не се одржа основачка седница.

Стартува анкетната комисија

24 Вести

Правни експерти скептични за работата на Анкетната во Парламентот

Алсат-М

Во Собранието се формира Анкетна комисија за прислушувањето

Алсат-М

Формирана Анкетната комисија за прислушувањето

Телма

Фокус Утрински Канал5 Фокус Телма Канал5 24 Вести Вест

113 поврзани вести »

Временска прогноза: Врнежлив ден

Алсат-М - 22.11.2015

Денеска не очекува променливо облачно и врнежливо време. На највисоките планини особено во западните делови ќе има услови за повремен снег. Преку денот ќе дува умерен до засилен ветер кој на мoменти ќе достигнува брзина од 50 до 70 км/ч.

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, снег на планините

Кајгана

Временска прогноза: Врнежлив ден

Р.С.Европа

Кочан ладно и врнежливо: Ни претстои тмурна недела

Press24

Променливи облачно со дожд

Репортер

Макфакс Денешен Тера Кумановски м. Локално МК News Република Тера

111 поврзани вести »

Експерти: парите од буџетот правилно да се користат

24 Вести - 22.11.2015

Владата идната година планира да го потроши најголемиот буџет досега од 3,2 милијарди евра, што е за речиси 5 % повеќе од годинава. Но во државната каса може да се соберат 2,9 милијарди евра, со што ќе недостасуваат околу 310 милиони евра, па ...

ПОСЛЕ ЦРНИОТ 24 ДЕКЕМВРИ: Буџет во присуство на опозицијата!

Фактор

Пари за поголеми пензии и социјална помош и досега најмногу за капитални инвестиции

Вечер Прес

Донесен Буџетот за 2016 година

Бизнис Инфо

Собранието го донесе Буџетот за 2016 година

Утрински

Фокус Телма Бизнис Инфо 24 Вести Канал5 Алсат-М А1 On Кајгана

165 поврзани вести »