TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-11-23 - 2015-11-29

Македонија формира коридор за заштита и помош за бегалците

Вест - 29.11.2015

Врз основа на предлог и известување на групата за проценка на ризици со која претседава директорката на ЦУК Сузана Салиу, Управувачкиот комитет за менаџирање на состојбите со бегалците на вчерашната седница одлучил да се операционализираат ...

Министерот за одбрана ја посети границата

Фокус

Мигрантите од земјите зафатени со војна без задржување продолжуваат кон север

Канал5

На јужната граница денеска е мирно

Телма

Мигрантите се спроведуваат низ „европскиот коридор “

Канал5

Вест Канал5 Телма МКД Репортер Телеграф Телеграф Нетпрес

428 поврзани вести »

Променливо облачно време, можен снег

Алсат-М - 29.11.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе провејува снег. Температурата ќе се движи од 3 до 11 степени.

Метеоролозите најавуваат снег - погледенете каде ќе врне

Press24

Променливо облачно време, можен снег

Р.С.Европа

И денеска променливо облачно со температура до 11 степени

Нетпрес

Променливо облачно време со слаб ветер

Репортер

А1 On Скопје инфо Кумановски м. Тера Локално МК News Канал5 Алсат-М

172 поврзани вести »

Самит ЕУ-Турција посветен на миграцијата

24 Вести - 29.11.2015

Шефовите на држави или влади на 28-те земји-членки на ЕУ и првите луѓе на Унијата денеска во Брисел ќе се сретнат со турскиот премиер Ахмет Давутоглу за да разговараат за прашања поврзани со напливот на имигранти од Турција кон Европа.

Анкара: Руските санкции само ќе ги продлабочат проблемите

Алсат-М

Анкара: Руските санкции само ќе ги продлабочат проблемите

Телма

Самит ЕУ-Турција посветен на миграцијата

Утрински

Брисел и Анкара договарија план за мигрантите

Утрински

Deutsche Welle Телма Утрински 24 Вести Канал5 Телма Алфа Курир

220 поврзани вести »

Јанева нема да ги бара снимките од Заев, ќе чека сам да ~ ги даде

Дневник - 29.11.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, иако во повеќе наврати потврди дека поседува материјали од незаконско прислушување што не се дел од 38-те објави, на ден до истекот на законскиот рок за предавање на материјалите на специјалната обвинителка Kатица Јанева, ...

DW: Јанева со храбри чекори за најкрупните случаи

Репортер

Пржино станува шупливо сирење

Дневник

Јанева со храбри чекори за најкрупните случаи

Deutsche Welle

Многу нејаснотии и дилеми: Зошто СЈО бара предмети на секои 15 дена?

Press24

+инфо Курир Сител Нетпрес Република Пулс24 еМагазин Вест

123 поврзани вести »

(Видео) пародија : Ердоган го удри Путин

Репортер - 29.11.2015

Воинот Путин ги користи неговите боречки вештини, додека Ердоган го надмудри и го совлада на неочекуван начин. На комичното видео е прикажана борбата меѓу претседателите на Турција и на Русија, Тајип Реџеп Ердоган и Владимир Путин, кои деновиве се ...

Москва: Синот на Ердоган е вклучен во трговијата со нафта со ИСИС (ВИДЕО)

МКД

СФ: Столот на Ердоган се разниша

Локално

Ковчег со кукла со ликот на Ердоган оставен пред турската амбасада во Москва

Фактор

Пушков: Ердоган истрела ракета “воздух-воздух” во економијата на Турција

Локално

Deutsche Welle Сител Нетпрес Нова ТВ Макфакс Руска реч Макфакс Сител

179 поврзани вести »

Предлози од МАН за преговорите за медиумите

Канал5 - 29.11.2015

Македонската асоцијација на новинари (МАН) денеска соопшти дека има неколку предлози за преговорите од областа на медиумите кои ги водат четирите политички партии. МАН предлага работата со Агенцијата за медиуми да ја водат непартиски лица.

Медиумите со национални концесии згрозени од предлозите на СДСМ за законот за медиуми

Канал5

Најголемите телевизии згрозени од предлозите на СДСМ за законот за медиуми

Канал5

МАН со предлози за преговорите од областа на медиумите

Press24

Предлози од МАН за преговорите за медиумите

Сител

Курир Курир Press24 Курир Нетпрес Курир Сител Нетпрес

118 поврзани вести »