TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-11-23 - 2015-11-29

Клоп анализира: Роберт Левандовски нема да успее во Премиерлигата

Спортклуб - 29.11.2015

Харизматичниот тренер на Ливерпул, Јирген Клоп, за краток временски период стана миленик на публиката, но и со некои резултати кои ги направи во дербињата, само вети за во иднина дека Ливерпул може да биде во врвот на фудбалот во Англија.

Клоп со пофални зборови за Фирмино

СуперСпорт

Ливерпул НЕМА да купува во јануари!

СуперСпорт

Клоп на свој начин го „проследи“ победничкиот пенал на Милнер (Видео)

Дерби

Клоп не можеше да го гледа пеналот на Милнер (ВИДЕО)

SportMedia

Екипа МКД Дерби Спортклуб SportMedia СуперСпорт СуперСпорт Вечер Прес

33 поврзани вести »

Санадер „шурува“ со Карамарко, видени се заедно во Шеретон

Локално - 27.11.2015

Поранешниот премиер Иво Санадер, првиот ден по излегувањето од притворската единица во Реметинац каде помина три години, се сретнал со лидерот на ХДЗ Томислав Карамарко, а имал разговор и со Генералниот секретар на ХНС Сречко Ференчак.

Санадер е на слобода по три години затвор

Сител

ШОК ЗА ХРВАТИТЕ: Комичарот Витали скокна врз автомобилот на Санадер (ВИДЕО)

Телеграф

Санадер е на слобода по три години затвор

Алфа

Санадер е на слобода по три години затвор

+инфо

Република Бриф Вечер Прес Локално Lider Утрински Канал5 Телма

33 поврзани вести »

Детски работилници и презентации на Скопје Дизајн Вик

Канал5 - 29.11.2015

Работилници за деца и презентации ќе се одржат денеска во рамки на Скопје Дизајн Вик. На едукативно-креативната работилница со „бреинобреин“, во повеќе помали групи, паралелно ќе се одвиваат активности во времетраење од 120 минути, а децата и ...

Цела година дизајн во "Јавна соба"

Вест

Детски работилници и презентации на Скопје Дизајн Вик

Сител

Детски работилници и презентации на Скопје Дизајн Вик

А1 On

Денеска на Скопје Дизајн Вик детски работилници и презентации

Курир

Lider Вистина.мк А1 On Сител Lider Fashionel Телма Дневник

32 поврзани вести »

Русија ја прекина испораката на јаглен во Украина

Р.С.Европа - 27.11.2015

Украинскиот министер за енергија Володимир Демчишин изјави денеска пред Парламентот дека Русија започнала со рестрикција на испораката на јаглен во земјата откако Кремљ се закани дека ќе го казни Киев за прекинот на електрична енергија во Крим.

Руското запирање на гасот за Украина нема да ја загрози Македонија

Дневник

Владата на Украина забрани увоз на руски гас

Lider

Русија ја прекина испораката на гас за Украина

Дневник

Русија го секна гасот за Украина, за Македонија нема последици

Утрински

А1 On Репортер Макфакс Press24 Руска реч МКД Кајгана Нетпрес

32 поврзани вести »

Македонските фудбалерки гостуваат во Шкотска

Канал5 - 29.11.2015

Македонската женска фудбалска репрезентација денеска го игра последниот квалификациски натпревар оваа година, против Шкотска на гостински терен. Во пресрет на ова тешко гостување селекторот Ванчо Балевски изјави дека Шкотска е фаворит, но се надева ...

Македонските фудбалерки гостуваат во Шкотска

+инфо

Македонските фудбалерки гостуваат во Шкотска

А1 On

Фудбалерките и гостуваат на Шкотска

Алфа

Дебакл на фудбалерките: Примија десет „парчиња“ од Шкотска

Екипа

SportMedia Алфа Lider SportMedia Канал5 Дневник +инфо СуперСпорт

32 поврзани вести »