TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-11-23 - 2015-11-29

Столтенберг: Ова не е нова студена војна

Нова ТВ - 26.11.2015

Тоа што Турција, како членка на НАТО собори руски авион укажува на неопходноста од зајакнување на механизмот со кој во иднина би се избегнале вакви инциденти, смета генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг.

Иванов – Столтенберг: Големи предизвици за Македонија и НАТО

Макфакс

Столтенберг повика на смиреност и на претпазливост

Тера

НАТО ги смирува Турција и Русија

еМагазин

Иванов во Брисел на средба со Столтенберг

Утрински

Фокус Канал5 24 Вести Утрински Канал5 Телма 24 Вести Deutsche Welle

112 поврзани вести »

Освен да омаловажува, добро ќе беше СДСМ да посочи барем една странска инвестиција која ја донесе

Нетпрес - 28.11.2015

Јалови се обидите на СДСМ на секој можен начин да ги омаловажат меѓународните средби кои ги има Владата во насока на зајакнување на економската соработка, регираат од ВМРО-ДПМНЕ на обвинувањата од опозицијата за странските инвестиции.

Средбата Груевски – Ли прoследена и од кинеските медиуми

Нетпрес

Кинеските медиуми информираа за посетата на Груевски

Република

Македонија нуди шест проекти на Кина

Утрински

Средба Груевски-Ли

Телма

Канал5 Канал5 Нетпрес Press24 Нетпрес Макфакс Нетпрес Сител

108 поврзани вести »

Министерот Попоски во работна посета на Брисел

Утрински - 27.11.2015

Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска ќе оствари работна посета на Брисел, при што е предвидено да оствари средба со Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика Федерика Могерини, соопшти МНР.

Попоски во посета на Брисел

24 Вести

Попоски-Могерини: Успешно спроведени реформи и избори мора да бидат наградени од ЕУ

Утрински

Средба Попоски-Могерини

Телма

Попоски-Могерини: Успешно спроведени реформи и избори мора да бидат наградени од ЕУ

Канал5

Канал5 24 Вести Press24 Телеграф Сител Нетпрес Макфакс +инфо

108 поврзани вести »

Првиот снег ја прекри Шара, недоволно за почеток на ски сезоната

Канал5 - 29.11.2015

Триесеттина сантиметри снег ги покрија патеките, хотелите, викенд населбата и околината на скијачкиот центар Попова Шапка. Сепак првиот овогодинешен снег не е доволен за старт на скијачката сезона бидеќи на машините за набивање на снегот потребни им ...

На Попова шапка наврна 30 центиметри снег, за скијање недостигаат уште 10

24 Вести

Почна зимската туристичка сезона

Телма

Скоро 20 литри на метар квадратен дожд во кумановско за едно деноноќие

Кумановски м.

СНЕЖНА МАКЕДОНИЈА: На Стража снег, но патиштата се проодни (ФОТО)

Телеграф

Денар Утрински Алсат-М Канал5 24 Вести Телма Утрински Канал5

102 поврзани вести »

Терористите лесно доаѓаат со бегалците од Блискиот Исток

Дневник - 29.11.2015

Терористите лесно може да се инфилтрираат меѓу бегалците во камповите во кои тие се сместени, може да ги радикализираат вистинските бегалци и да регрутираат нови терористи меѓу нив, предупредува поранешниот американски амбасадор во НАТО, Kурт Вокер.

УНЦХР: Во Грција годинава влегле над 700.000 имигранти

Сител

УНЦХР: Во Грција годинава влегле над 700.000 имигранти

Курир

УНЦХР: Во Грција годинава влегле над 700 илјади мигранти

Р.С.Европа

Инциденти во бегалски камп во Берлин

А1 On

Press24 Сител МКД +инфо Press24 Алфа Локално еМагазин

123 поврзани вести »