TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-11-23 - 2015-11-29

СДСМ: Пропадна индустриската зона во Крушево, младите масовно заминуваат

Фокус - 29.11.2015

Додека граѓаните осиромашуваа, додека се зголемуваше невработеноста, Никола Груевски во изминатите десет години мислеше само на провизиите, тендерите, парцелите на Водно, на мерцедесот од 600 илјади евра, на очилата од 60 илјади долари.

СДСМ: „Опаленик“ е уште една виртуелна инвестиција

Репортер

Според СДСМ, „Опаленик“ е уште една виртуелна инвестиција

+инфо

СДСМ: Груевски потврди дека во Македонија нема фабрики од Кина

+инфо

(СДСМ) Експерти за кризи: Тодоров по Груевски

А1 On

Репортер Репортер Репортер Репортер А1 On А1 On +инфо А1 On

80 поврзани вести »

Триумф број 18 , Голден Стејт не запира

Канал5 - 29.11.2015

Шампионот Голден Стејт ја забележа 18-та победа од почетокот на сезоната и уште еднаш го подобри рекордот по стартни триумфи во една сезона во НБА лигата. Ноќеска пред шампионот немоќен беше тимот на Сакраменто.

Голден Стејт не запира

Утрински

Голден Стејт до 18.триумф

Телма

Голден Стејт не запира

+инфо

Стеф Кари ја открива новата амбиција на Голден Стејт

Спортклуб

Сител Спортклуб Спортклуб SportMedia Екипа Оn.net А1 On МКД

108 поврзани вести »

Средното училиште кое се грижи за своите сиромашни ученици

Факултети - 29.11.2015

Во едно средно училиште во Северна Каролина, направена е соба за сиромашни студенти во која се наоѓаат основни потреби како што е храна, училишни работи, хигиенски производи и облека. Со цел да се елиминира било каква дискриминација, учениците можат ...

На што се должи математичкиот успех кај шангајските ученици?

Факултети

Штрајкот во „11 Октомври“ заврши, Лазаревски конечно е директор

Фокус

Вработените во „11 Октомври“ нема да држат настава

Канал5

Наставниците од ОУ „11 Oктомври“ штрајкуваат

Телма

24 Вести 24 Вести Телма Утрински Канал5 Телма Телма Фокус

62 поврзани вести »

Државен орган да има право на цензура

Вест - 29.11.2015

СДСМ вели дека предлага комплетна департизација на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги и на програмскиот совет на МРТВ, додека ВМРО-ДПМНЕ смета дека предлозите на СДСМ значат воведување државна диктатура и цензура Партиите денес ќе ...

ОПТИМИЗАМ БЕЗ ПОКРИТИЕ: Нема договор за медиумите

Телеграф

Работната група на преговори без претставниците на новинарите

24 Вести

Ванхауте: Прогрес во преговорите за медиумите

Утрински

Ванхауте: Има напредок во преговорите за медиумите

Телма

Телма Вест 24 Вести Телма Телма Утрински Вест Канал5

62 поврзани вести »

Три бакнежи од Николиќ за Китаровиќ (ВИДЕО)

+инфо - 28.11.2015

Спрскиот претседател Томислав Николиќ не два пати, туку три пати, стравствено ја бакна хрватската претседателка Колинда Грабар Китановиќ при нивната средба на самитот Брдо-Бриони. Иако таа му подаде рака за колеијален поздрав, Николиќ се одлучи да ...

Три бакнежи од Николиќ за Китаровиќ

Вечер Прес

Иванов: Интеграцијата во евро и евроатланските структури е неопходна за безбедност во регионот

Макфакс

Иванов: Брза интеграција – клуч за сигурноста на регионот

Република

Загреб: Вонреден Самит на лидерите од регионот

24 Вести

Утрински Канал5 Телма Канал5 Фокус 24 Вести Канал5 Фокус

60 поврзани вести »

„Среќен сум во Рома“

СуперСпорт - 28.11.2015

Играчот за врска на Рома, Наинголан изјави дека е среќен во Рома и дека нема намера да го напушти тимот. Белгиецот игра одлично од доаѓањето во Рома, па за него интерес покажаа неколку европски клубови.

Неговиот агент мисли дека треба да биде стартер

СуперСпорт

Рома знае кој ќе го наследи Гарсија

Дерби

Клинсман станува тренер на италијански гигант

СуперСпорт

Руди Гарсија пред отказ во Рома

Утрински

Вест СуперСпорт Спортклуб Екипа А1 On SportMedia Спортски МКД

89 поврзани вести »