TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-11-23 - 2015-11-29

СДСМ: Ветото не ја загрозува исплатата на плати и пензии

Утрински - 29.11.2015

Целосно неточно е дека со законското право на вето за најавеното ново задолжување на граѓаните од 100 милиони евра на домашниот пазар се загрозува исплатата на плати, пензии и социјални трансфери, реагира СДСМ по соопштението од Министерството за ...

Реакција на СДСМ по соопштението на МФ за државните записи

Канал5

Груевски: Предизборна кампања на опозицијата, Македонија е четврта најниско задолжена во Европа

Утрински

Неизвесно новото задолжување од 100 милиони евра

24 Вести

Или задолжување или нема пензија

Телма

24 Вести А1 On Сител +инфо МКД Курир А1 On Р.С.Европа

83 поврзани вести »

Вардар загуби од Кјелце

Кајгана - 29.11.2015

Кјелце славеше над Вардар со 23:20 (10:6), во деветтото коло во Б групата, во Лигата на шампионите. Поразот во Полска беше трет во низа за ‘црвено црните’, вкупно чeтврти во сезоната. Вардар во Полска го одигра најлошиот меч во досегашниот тек од ...

Киелце на Вардар му го нанесе третиот пораз во низа

+инфо

Кјелце на Вардар му го нанесе третиот пораз во низа

Утрински

Вардар оди на втора победа против Киелце

Канал5

Киелце на Вардар му го нанесе третиот пораз во низа

Канал5

Телма +инфо Сител ЗаЗабава Сител Курир СуперСпорт Телеграф

82 поврзани вести »

Русија воведува визи за Турците

Кајгана - 28.11.2015

Русија донесе одлука за суспендирање на безвизниот режим меѓу двете земји, од 1-ви јануари 2016 година, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на вчерашната средба со неговиот сириски колега Валид Муалем, оценувајќи дека Анкара ...

Русија воведува визи за Турција

Р.С.Европа

Русија воведува визи за Турците

Утрински

Русија и воведува визи на Турција

Алсат-М

Москва на турските граѓани им воведува визи од 1 јануари

Канал5

Фокус Телма Телеграф Руска реч Р.С.Европа +инфо МКД Press24

81 поврзани вести »

МЗТ против Тајфун во обид да ја прекине серијата порази

Канал5 - 29.11.2015

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром попладне од 17 часот гостува во Цеље кај Тајфун по серијата четири порази во регионалната АБА лига. Ова е натпревар од 12.коло од кое веќе се одиграа два дуела.

АБА: Уште еден пораз за МЗТ

Утрински

МЗТ во резултатска криза

Телма

Уште еден пораз за МЗТ Скопје

А1 On

МЗТ против Тајфун во обид да ја прекине серијата порази

Курир

Сител А1 On Алфа SportMedia Екипа МКД Оn.net Дерби

80 поврзани вести »

Алвеш: Нејмар е фудбалско чудовиште

Дневник - 29.11.2015

Водечките екипи во шпанската фудбалска Примера, Барселона и Атлетико Мадрид успешно си ги завршија обврските во 13. коло. Шампионот и лидер Барселона како домаќин ја продолжи серијата убедливи триумфи, а настрада Сосиедад (4-0), додека Атлетико ...

Нејмар: Сакам уште долго да останам во Барселона

Екипа

Луис Енрике за МСН: Ако тројцата не дадат гол, ниеден не е среќен

SportMedia

Реал ја сака ѕвездата на Барселона!

СуперСпорт

Флорентино во акција: Бланко понуда за Нејмар за поправање на грешката

Дерби

СуперСпорт Спортклуб Алфа СуперСпорт Република Хитпортал Спортклуб Дерби

78 поврзани вести »