TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-11-23 - 2015-11-29

Издадени нови 2.724 потврди на мигранти

Канал5 - 27.11.2015

Потврди на 2.724 странски државјани за искажана намера за поднесување барање за признавање право на азил се издадени во изминатите 24 часа, а вкупниот број од почетокот на ваквата регистрација во јуни годинава достигна 284.299.

Издадени нови 2.724 потврди на мигранти

А1 On

Издадени нови 2.724 потврди на мигранти

Нетпрес

Издадени 2.724 потврди на мигранти

Press24

Потврди за намера за азил за 2.724 странски државјани

Репортер

Курир Сител +инфо Локално Денешен Република Lider Канал5

49 поврзани вести »

Магла во тетовско, видливост од 50 до 100 метри

Канал5 - 29.11.2015

Магла со видливост од 50 до 100 метри има во околината на Тетово, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Сообраќајот на патиштата во Македонија се одвива без забрани и по влажни коловози.

Магла во тетовско, видливост од 50 до 100 метри

Сител

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Во околината на Тетово има магла

Телеграф

Магла во тетовско, видливост од 50 до 100 метри

Курир

Возете внимателно - еве каде има магла

Press24

Нетпрес Алфа А1 On Lider Телеграф OhridNews +инфо Вечер Прес

49 поврзани вести »

Фјури ја прекина доминацијата на Кличко

Утрински - 29.11.2015

Британскиот боксер Тајсон Фјури ја прекина доминацијата на Владимир Кличко во тешка категорија, откако синоќа го победи на мечот во Диселдорф. Тројцата судии едногласно му ја доделија победата на Фјури: 115:112, 115:112 и 116:111.

Фјури ја прекина доминацијата на Кличко

Алсат-М

Kличко: Ќе го искористам правото за реванш веднаш

Дневник

Фјури ја прекина доминацијата на Кличко

+инфо

Тајсон Фјури го победи Кличко и го презема тронот

ЗаЗабава

Нетпрес Курир Курир Репортер IPON Екипа Оn.net Алфа

72 поврзани вести »

Албанија издаде нова обврзница од 450 милиони евра

Утрински - 29.11.2015

Албанија издаде нова еврообврзница во вкупна вредност од 450 милиони евра, со рок на отплата од пет години и со каматна спака од 5,75 проценти. Ова е втора еврообврзница што ја емитува Албанија, по онаа од 2010 година, кога земјата се задолжи за 300 ...

Албанија издаде нова обврзница од 450 милиони евра

Сител

НОВО ЗАДОЛЖУВАЊЕ: Албанија издаде обврзница од 450 милиони евра

Телеграф

Албанија издаде нова обврзница од 450 милиони евра

Алфа

Албанија издаде нова обврзница од 450 милиони евра

А1 On

Вечер Прес Локално Lider Алсат-М Фокус 24 Вести Фактор Дневник

70 поврзани вести »