TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-11-23 - 2015-11-29

Интевју со Надал: Ѓоковиќ или Федерер? –Двајцата!

СуперСпорт - 29.11.2015

Надал одговараше на прашања на новинарите во Штутгарт и притоа не сакаше да ги спореди квалитетите на Ѓоковиќ и Федерер. Шпанскиот тенисер зад себе има една од најслабите сезони во која не успеа да освои ниту еден Мастерс и Грен Слем турнир.

Моја: Надал мора да чека пад на Ѓоковиќ

Дерби

„Сакам да имам успеси како Ѓоковиќ“

СуперСпорт

Иванишевиќ: И Том Круз не може да излезе на крај со Ѓоковиќ

Дерби

Најлудиот начин да покажете колку го сакате Ѓоковиќ (ФОТО)

МКД

Спортклуб Вечер Прес Вечер Прес СуперСпорт Оff.net Хитпортал Кајгана Press24

68 поврзани вести »

Државната изборна комисија ја гази времето за подготовка на изборите

Нова ТВ - 28.11.2015

Сè помалку време ѝ останува на Државната изборна комисија да ги спроведе сите неопходни реформи за успешно одржување на избори, Рилковски посакува успешна работа, а познавачите порачуваат ДИК веднаш да се зафати со работа Досегашниот претседател на ...

Утврдување на листата на кандидати за ДИК

Телма

Комисијата за именувања треба да утврди листа на кандидати за ДИК

24 Вести

Комисијата за именувања треба да утврди листа на кандидати за ДИК

Утрински

Утврдена листата на кандидати за членови на ДИК

Телма

Утрински Канал5 24 Вести Фокус Телма 24 Вести Канал5 Алсат-М

45 поврзани вести »

Во Скопје вчера осум сообраќајки, повреден еден пешак

А1 On - 27.11.2015

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно осум сообраќајни незгоди. Од нив, седум се со последица материјална штета и една е со последица телесна повреда во која со полесни ...

Скопјанец тешко повреден

Press24

Во Скопје вчера осум сообраќајки, повреден еден пешак

Сител

Осум сообраќајки вчера во Скопје, повреден еден пешак

Курир

Во Скопје вчера осум сообраќајки, повреден еден пешак

Репортер

Телеграф Скопје инфо Локално Вечер Прес Lider Канал5 Press24 Нетпрес

62 поврзани вести »

ФОТО: Металург повторно минимално загуби од Скјерн

Утрински - 29.11.2015

Гостите од Данска освоија значајни бодови по победата од 25:24 Ракометарите на Металург со минимален пораз од Скјерн го завршија настапот на свој терен во Лигата на шампионите. Гостите од Данска освоија значајни бодови по победата од 25:24.

Минимален ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ

Телма

Одредени се составите на Металург и на Скјерн за денешната средба

РК Металург

Металург ќе го наплаќа долгот на Скјерн за збогум со победа

SportMedia

Металург ќе игра за публика, Скјерн брка бодови за бараж

Екипа

Алфа Телеграф МКД SportMedia Екипа 24 Ракомет СуперСпорт Оn.net

60 поврзани вести »

Како настанала душата? #НИА

Пулс24 - 29.11.2015

Натпреварувачите вчерашниот денот го поминаа во несвојствена слога. Откако ја исчистија вилата, мирно дискутираа околу религиските верувања. Погледнете што се случуваше ...

Вицови во куќата на НИА

Пулс24

ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Петти член во жирито на НИА!

Пулс24

Изненадување 5-ти член во жири!!!

Попара

Домашна забава НИА

Попара

Пулс24 Пулс24 Пулс24 Попара Попара Пулс24 Пулс24 Пулс24

59 поврзани вести »

Денот на дрвото го одложува приведувањето на Заев

МКД - 27.11.2015

Акцијата Денот на дрвото ќе се одржува на 2 декември, па Основниот суд Скопје 1 информира дека сите судење закажани за овој ден, меѓу кои и рочиштето „Пуч“ со четвртообвинетиот Зоран Заев, ќе бидат одложени и презакажани за друг ден.

Поради акцијата „Ден на дрвото“, 2-ри декември е неработен ден

OhridNews

Денот на дрвото го спаси Заев од приведување

Вечер Прес

Во среда е Денот на дрвото

Kumanovo News

Денот на дрвото го спаси Заев од приведување

еМагазин

Бриф Канал5 Фокус Утрински МРТ Press24 Нетпрес А1 On

39 поврзани вести »