TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-11-23 - 2015-11-29

Мари по 79 години им донесе триумф на Британците во Дејвис куп

Утрински - 29.11.2015

Енди Мари и' ја донесе првата титула на Велика Британија во Дејвис купот по 79 години со победата од 6-3, 7-5, 6-3 над Белгиецот Давид Гофан за недостижно водство од 3:1 во финалето одиграно на земјениот тениски терен во „Фландерс експо“ во Гент.

Британците го освоија Дејвис купот

Телма

Велика Британија по 79 години го освои Дејвис купот

+инфо

Британците го освоија Дејвис купот (видео)

ЗаЗабава

Мареј е херојот: Велика Британија го освои Дејвис купот

Екипа

SportMedia Телеграф Макфакс Кајгана Сител А1 On СуперСпорт Спортклуб

53 поврзани вести »

Куманово подобар од Фени

Канал5 - 29.11.2015

Со натпреварите во Куманово и Гевгелија вчера вечер стартуваше 8 коло во Првата македонска кошаркарска лига. Во дербито на колото Куманово како домаќин со старо новиот кормилар Страшо Тодоровиќ славеше победа над Фени Индустри од 85:76.

Куманово подобар од Фени

+инфо

Прва лига: Победи за Карпош Соколи и Куманово

Сител

Куманово сигурен со новиот тренер, „соколите“ рутински во Гевгелија

Спортклуб

Куманово подобар од Фени

А1 On

Канал5 Алфа Екипа Сител +инфо А1 On Lider Идивиди

49 поврзани вести »

Очајот на Перез - Реал се обидел да го донесе Гвардиола

Спортклуб - 29.11.2015

Претседателот на Реал Мадрид смета дека може да го примами Каталонецот да дојде во Мадрид, иако според последните информации тренерот на Баерн има потпишано преддоговор со Манчестер Сити. Иднината на Жозеп Гвардиола е непозната и неизвесна, а ...

Барселона, Минхен... Манчестер?!

Спортклуб

„Меси секој тренер би го сакал во тимот“

СуперСпорт

Бекенбауер со совет до Гвардиола

Дерби

Баерн со сите сили ќе се бори за Гвардиола

SportMedia

СуперСпорт Телма Канал5 Дневник Спортски МКД Дерби Спортски

48 поврзани вести »

Шопингот на Бајден ги налути Италијанците

Макфакс - 28.11.2015

Шопингот на американскиот потпретседател Џозеф Бајден во италијанската престолнина разгневи голем дел од римјаните, а дневниот весник Il Messaggero протестираше во саботата поради тоа што Рим бил парализиран поради купувањата на Бајден.

Балканот во ЕУ, гаранција за мир во Европа

Тера

Бајден од Загреб: Партиите да продолжат со реформите

Фокус

Бајден: САД никогаш не го напуштија Балканот

Курир

Бајден: Партиите во Македонија да ги отворат вратите за интеграција и да ги надминат проблемите

МКД

Нетпрес МКД Р.С.Европа Капитал Р.С.Европа Макфакс МКД +инфо

42 поврзани вести »