TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-11-23 - 2015-11-29

Прогласени добитниците на најпрестижните стипендии во САД

Факултети - 29.11.2015

Стипендијата „Родс“ е меѓународна последипломска награда за одбрани странски студенти за студирање на Универзитетот во Оксфорд. Стипендијата е именувана по Сесил Џон Родс, а стипендијата се смета за една од најпрестижните академски награди во светот ...

МОН распиша конкурс за доделување стипендии за ученици од Спортската академија

Алфа

Можност за студирање на некој од 100-те најдобри универзитети во светот

Факултети

Стипендии за краткотраен студиски престој во Велика Британија

еМагазин

Дваесет ученици добија стипендија од општина Радовиш

Курир

Канал5 Курир МРТ Сител МРТ Нетпрес МКД А1 On

24 поврзани вести »

15 лица загинаа во пад на хеликоптер во Сибир

Телма - 26.11.2015

Билансот на загинатите во падот на хеликоптерот Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир достигна 15 лица, додека десет се наоѓаат во болница на интензивна нега, сооппштија денеска локалните власти.

Осум лица загинаа во пад на хеликоптер во Сибир

24 Вести

Петнаесет лица загинаа во пад на хеликоптер во Сибир

Утрински

15 загинати при пад на руски хеликоптер во Сибир

Канал5

Падна хеликоптер во Сибир, 15 мртви во смрзнатата река

Дневник

Сител А1 On Курир Телеграф Курир Нетпрес Press24 Нетпрес

36 поврзани вести »

Лазаров со „седумка“ во мрежата на Колдинг

Дерби - 29.11.2015

Барселона на Кире Лазаров останува на првата позиција во групата од Лигата на шампионите по убедливиот триумф од 36:28 на гостувањето кај Колдинг. Актуелниот европски шампион имаше проблеми само во првото полувреме кое го доби со минимални 16:15, но ...

Барселона лесно до нови бодови во Копенхаген

24 Ракомет

Монпелје му направи услуга на Вардар, Лазаров и Жалуз „распалија“ и во Копенхаген

SportMedia

Барселона го прегази Колдинг, Монпелје играше за Вардар

Вечер Прес

Барселона со рекордна 73-та победа во низа

Канал5

Дневник А1 On Макфакс Кајгана Курир +инфо ЗаЗабава Хитпортал

35 поврзани вести »

Напаѓачот од Колорадо Спрингс бил противник на абортусот

Канал5 - 29.11.2015

Напаѓачот во Центарот за планирање на семејството во Колорадо Спрингс, бил жесток противник на абортусот и тоа бил главниот мотив за нападот во болницата. 57 годишниот Роберт Луис Дир, по апсењето признал дека причина за нападот биле абортусите кои ...

Напаѓачот од Колорадо Спрингс бил противник на абортусот

Правдико

Напаѓачот во Колорадо Спрингс бил против абортусот

Локално

САД: Во пукотница убиени 3 лица, ранети девет!!

Канал5

ФОТО: Нападот во Колорадо - тројца загинати, напаѓачот се предаде

Утрински

Телма Алфа Макфакс Макфакс +инфо Сител +инфо Макфакс

33 поврзани вести »

Судскиот совет избра претседатели на три судови

Телма - 26.11.2015

Судскиот совет на Република Македонија на денешната седница ги избра Љиљана Ивановска Шопова за претседател на Апелацискиот суд Скопје, Костадин Петров за претседател на Основниот суд Радовиш и Емилија Буриќ Прошева за претседател на Основниот суд ...

Судскиот совет избра претседатели на три судови

Утрински

Судскиот совет избра претседател на Апелациониот суд Скопје

Канал5

Скопска апелација доби нов претседател

Телма

Шопова е избрана за претседател на Апелациониот суд Скопје

Вест

+инфо Кајгана Сител Нова ТВ А1 On Макфакс Академик Press24

22 поврзани вести »