TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-11-30 до 2015-12-06

„Политико“: Борба меѓу Русија и САД за Балканот

А1 On - 06.12.2015

Повикот на Црна Гора за членство во НАТО покажа дека САД тргнале во офанзива во борбата против Русија за влијание на Балканскиот Полуостров, но балканската камања на НАТО не се однесува само на оваа држава, пишува американскиот весник „Политико“.

Унгарија нов предизвик за Србинките

Алфа

Чиста „десетка“ за Јока, Унгарија преголем залак за Србија

Спорт365

АМЕРИКАНСКИОТ ВЕСНИК „ПОЛИТИКО“: Борба меѓу Русија и САД за Балканот

Телеграф

„Политико“: Борба меѓу Русија и САД за Балканот

Сител

24 Ракомет Вечер Денешен Екипа Спорт365 24 Ракомет Шеталиште Руска реч

188 поврзани вести »

Во Берово температурите до - 5 степени, Дојран измерени 3

24 Вести - 06.12.2015

Утрово долж Повардарието и по котлините има ниска облачност и магла, а во некои од котлините, Пелагонија и Полошката има и намалена видливост до 50 метри. Во другите котлини, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, маглата е со послаб ...

Времето денес: во котлините магла, на повисоките места сончево

24 Вести

Времето денеска сончево со слаб ветер

Р.С.Европа

Во Берово температурите до - 5 степени, Дојран измерени три

Утрински

Во Берово температурите до - 5 степени

Алсат-М

МКД Тера +инфо Орбис Орбис МК News А1 On Кајгана

105 поврзани вести »