TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-02-09 до 2015-02-15

Секое наше дете е Тамара

Вест - 15.02.2015

Голем број велешани, под мотото „Секое наше дете е Тамара“, денес се собраа во Младинскиот парк во Велес, и одржаа мирен протест, во знак на револт од, како што рекоа, неажурноста и неодговорноста на здравствените власти, во случајот на 9-годишната ...

Тамара сакаше да стане балерина, но чичковците го прекинаа нејзиниот сон

Нова ТВ

Велешани му покажаа црвен картон на министерот Тодоров

Телма

„Секое наше дете е Тамара!“

Глас на Америка

ФОТО: Протест во Велес поради смртта на Тамара

Утрински

Р.С.Европа Кајгана МКД МКД Фокус Локално Локално Локално

196 поврзани вести »

Примирјето се почитува – Украина добива последна шанса

Алфа - 15.02.2015

И украинските и проруските сили соопштуваат дека договорот главно се почитува иако се случиле повеќе инциденти во кои има и цивилни жртви. Ситуацијата во источна Украина е крајно напната Од полноќ во Украина започна примирјето предвидено со ...

„Нормандиската четворка“ денес ќе разговара за почитувањето на прекинот на огнот

Руска реч

Москва ги обвини Западот и Киев за кршење на Договорот од Минск

Локално

Нови 28 загинати во Украина

Телеграф

Ако нема мир, Порошенко воведува воена состојба во Украина

Локално

А1 On А1 On А1 On Канал5 Н.Македонија Руска реч Сител Sky

292 поврзани вести »

ЖИВО: Прес-конференција на Заев, се очекува нова „бомба“

Нова ТВ - 15.02.2015

Денеска за во 14.00 часот, најголемата опозициска партија СДСМ, најави прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Се очекува денешната прес-конференција да биде продолжение на првичната на која Заев објави дека над ...

Дел од телефонските разговори што ги објави Заев (видео)

Телма

Заев денеска ке објави нова ‘бомба’

Алсат-М

Денеска во 14 часот Заев ќе продолжи со „бомбите“ (ВИДЕО)

МКД

ВО ЖИВО: Прес конференција на Зоран Заев

Фокус

Фокус Алсат-М Локално Фактор Локално Фактор Фактор Алфа

183 поврзани вести »

Понесени 90 барања за штети од поплавите во прилепско

Press24 - 15.02.2015

До надлежните во Прилеп се доставени 90 барања за штети од поплавите во овој регион, велат од локалната власт. На редовниот состанок на координативното тело за справување со последиците од поплавите беше истакнато дека како резултат на добрата ...

Понесени 90 барања за штети од поплавите во прилепско

Макфакс

Поставени вреќи со песок на кејот на Вардар во Аеродром

Макфакс

Гораните со хуманитарна помош за поплавените

Локално

Донација од Горанското друштво за поплавените подрачја

А1 On

+инфо Канал5 Press24 Вечер Курир Макфакс Денешен Вечер

171 поврзани вести »

Студентите благодарни на донациите од граѓаните

Р.С.Европа - 15.02.2015

Студентите кои го „окупираа“ Филозофскиот факултет во Скопје и прогласија „автономна зона“ им се заблагодарија на граѓаните за досегашните донации и објавија листа на нивните потреби за во иднина, за, како што велат, да ја издржат оваа битка до крај.

Програма на активностите во автономните зони за денеска

Радио МОФ

Автономна зона, технички факултети: ден #4

Студентски Пленум

Предавање во автономна зона: Потребна е целосна либерализација на образованието

Радио МОФ

(ФОТО) Охриѓани со поддршка за студентите

Локално

Факултети +инфо А1 On Радио МОФ Радио МОФ Локално Факултети Факултети

162 поврзани вести »

Сите хонорари ќе се пријавуваат во Пензиско

Утрински - 15.02.2015

Управата за јавни приходи го подготви системот за пресметка и плаќање на придонесите на хонорарите, согласно со измените на Законот Даночната администрација го подготви системот за пресметка и плаќање на придонесите на хонорарите, согласно со ...

Секој заработен хонорар ќе се пријавува во пиом

МК News

Царовска: Власта да го повлече пакетот закони за хонорарци

Макфакс

СДСМ: Груевски да ги повлече законите за хонорарците

Нова ТВ

ВМРО- ДПМНЕ до СДСМ: Владата ќе вработи 3 илјади хонорарци, за разлика од вас

Нова ТВ

Телма Р.С.Европа Р.С.Европа Фокус Фокус Фокус Локално Фактор

197 поврзани вести »

Двајца убиени по стапувањето во сила на примирјето во Украина

24 Вести - 15.02.2015

Двајца цивили беа убиени минатата ноќ, по стапувањето во сила на прекинот на огнот меѓу украинските сили и проруските сепаратисти во источна Украина. Раководителот на проукраинската администрација во Луганск, Генадиј Москал, соопшти дека двајцата ...

Двајца убиени по стапувањето во сила на примирјето во Украина

Утрински

ОБСЕ: Примирјето се почитува, со исклучок на Дебалцево и Луганск

Утрински

Прекин на огнот и повремени бомбардирања во источна Украина

Р.С.Европа

Започна прекинот на огнот во источна Украина

Алсат-М

Алсат-М МКД МКД Локално Алфа Телеграф Идивиди Телеграф

177 поврзани вести »