TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-02-23 - 2015-03-01

Прислушкување низ светот – странски служби прислушкувале во туѓи земји преку домашни инсталации и логистики

Курир - 01.03.2015

Прислушкувањето и работата на странските разузнавачки служби во туѓи земји користејќи домашни инсталации и логистики преку најсовремени технологии преставува чест пример. Норвешка, САД, Русија, Германија, Велика Британија и најсвежиот премиер, ...

Прислушкување низ светот – странски служби прислушкувале во туѓи земји преку домашни инсталации и логистики

Нетпрес

Норвешка, Грција, Сад, Русија, Германија, Украина, Велика Британија - земји со афери за прислушување

Сител

Шпионски афери го тресат светот: Ниту моќните држави не се имуни!

МРТ

Странски разузнавачки служби слушале во туѓи земји користејќи домашни инсталации и логистики

Пулс24

Република Денешен Вечер Прес Вечер Прес Вест 24 Вести МКД А1 On

165 поврзани вести »

Умерено облачно со повремен дожд и температура меѓу 10 и 16 степени

Канал5 - 01.03.2015

Умерено до значително облачно претпладне со повремен дожд почест во јуѓните и југозападните делови од земјата . Попладне облачноста ќе се намали и во северните делови од земјата че има и чести сончеви периоди.

Временска прогноза за понеделник

Канал5

Променливо облачно со слаб локален дожд

Нетпрес

Идеален ден за прошетка

Press24

Променливо време со сонце и облаци утре

+инфо

Макфакс Курир OhridNews Сител Скопје инфо Република Локално Пулс24

147 поврзани вести »

„Космос“ повторно ќе се гради

Алсат-М - 01.03.2015

За еден месец одново старува изградбата на станбениот комплекс „Космос“, што власта го сруши пред три и пол години. Сопственикот, Фијат Цановски не се откажува и објаснува дека дозволата за градба му важи уште десет месеци.

Шајновски: Уривањето на „Космос“ порака до сите бизнисмени

Алсат-М

„Космос“ повторно ќе се гради

+инфо

„Космос“ повторно ќе се гради

А1 On

„Со изградбата започнувам идниот месец“

МКД

Либертас Фактор Локално Sky Локално Фактор 24 Вести Фокус

123 поврзани вести »

Бајден и Порошенко за ситуацијата во источна Украина

Р.С.Европа - 01.03.2015

Американскиот заменик-претседател Џо Бајден синоќа зборувал телефонски со украинскиот претседател Петро Порошенко за ситуацијата во источниот дел на Украина. Според Белата куќа, Порошенко го информирал Бајден за постојаното бомбардирање околу Донецк ...

Украина забрани Русите да влегуваат со пасош за внатрешна употреба

Руска реч

Порошенко го потпиша законот кој ја вклучува децентрализацијата

Макфакс

Донбас на пат кон замрзнат конфликт

Deutsche Welle

Итна седница на СБ на ОН за Украина

Алсат-М

Дневник Телма Р.С.Европа Нетпрес Курир Алфа Сител А1 On

180 поврзани вести »

Состојба на патиштата

Канал5 - 01.03.2015

Поради остатоци од снег на коловозот, забраната за движење на тешки товарни возила на патниот правец Тетово – Попова Шапка е се уште во тек. На патниот правец М. Брод - Прилеп Р-1303, поради оштетување на дел од мостот на Сланска река, има забрана ...

Сообраќајот без забрани, по наместа влажни коловози

Алфа

ВЛАЖНИ КОЛОВОЗИ: Сообраќајот се одвива без забрани

Телеграф

Внимавајте на влажни коловози

Вечер Прес

Внимателно, сообраќајот во републиката се одвива по влажни коловози!

Пулс24

Република Локално Канал5 Телеграф Сител Нетпрес А1 On Телеграф

117 поврзани вести »