TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-02-23 - 2015-03-01

47- годишен битолчанец загина на патот Битола - Ресен

Канал5 - 26.02.2015

47-годишен битолчанец загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи синоќа на патот Битола - Ресен, кај местото викано Чешмиште. Несреќата се случила околу 20 часот, кога битолчанецот со моторно возило бе-ем-ве од се уште неразјаснети причини се ...

Едно лице загина во сообраќајка кај Ѓавато

Утрински

Познат битолски музичар загина во тешка сообраќајка на Ѓавато

Канал5

Загина битолчанец во сообраќајка кај Ѓавато

Вест

НЕСРЕЌА: Едно лице почина во сообраќајка кај Ѓавато

Телеграф

Хитпортал Нетпрес +инфо Макфакс Алфа МКД Кајгана Алфа

40 поврзани вести »

Ким без шминка и најверојатно без облека!!

Канал5 - 01.03.2015

Американската старлета Ким Кардашијан едноставно не може да објави „просечна“ фотографија, иако нејзината намера била најверојатно таква. Ким на својот Инстаграм објави фотографија со образложение дека е уморна, поради тоа што пред малку излегла од ...

ФОТО: Би ја препознале ли оваа мега бомба?

Курир

ФОТО: Би ја препознале ли оваа мега бомба?

Press24

Ким Кардашијан има 27 милиони следбеници на Инстаграм !!

Канал5

Клои Кардашијан се пофали со најслабата фигура досега

Хитпортал

Хитпортал Точка Вистина.мк Вистина.мк Канал5 +инфо Хитпортал +инфо

39 поврзани вести »

Тетовскиот катастар лани примил и решил 61.000 предмети

Дневник - 24.02.2015

Сите 61.000 предмети кои лани биле примени во тетовскиот катастар се решени, со што овој катастар на недвижности спаѓа во редот на најуспешните во Македонија, беше истакнато на Отворените денови на катастарот во Тетово.

Отворени денови со катастарот во Скопје

Алсат-М

До петок отворени денови на катастарот во Скопје

Канал5

Отворени денови со катастарот во Скопје

Канал5

Катастарот во Скопје ги отвара вратите за граѓаните

Press24

Академик Курир Нетпрес Сител А1 On Нетпрес Макфакс Алфа

26 поврзани вести »

Коѕиас: Проблемот не е во името туку во иредентизмот

Канал5 - 27.02.2015

Проблемот не е во името, туку во она што се крие зад името: иредентизмот, изјави грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас. Во интервју за грчката телевизија Алфа, Коѕиас рече дека еден од приоритетите во грчката надворешна политика е ...

Коѕиас: Проблемот не е во името туку во иредентизмот

Утрински

Коѕиас: Проблемот не е во името туку во иредентизмот

24 Вести

Грција бара меѓународен притисок врз Македонија за името

Фокус

Коѕиас: Иредентизмот е проблемот, а не името

Канал5

Телеграф Нетпрес Кирилица Сител Сител Телеграф Алфа МКД

26 поврзани вести »

Шпанска и италијанска пресметка

Н.Македонија - 28.02.2015

Севилја ја продолжува одбраната на трофејот во Лига Европа против Вилјареал, во шпанската пресметка од осминафиналето, додека италијанските Фиорентина и Рома ќе се сретнат во вториот дуел помеѓу екипи од иста земја ЛИГА ЕВРОПА Меѓу поинтересните ...

Рома против Фиорентина, Вилјареал на Севилја

Утрински

ЛЕ: Интер против Волфсбург , Рома - Фиорентина во 1/8 ФИНАЛЕ

Телма

Шпанска и италијанска пресметка во осминафиналето од ЛЕ

Канал5

Познати осминафиналистите во Лига Европа

Канал5

Кајгана Спортски А1 On А1 On Телеграф SportMedia Сител 24Фудбал

38 поврзани вести »