TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-02-23 - 2015-03-01

Што научивме изминатава недела: Пленумци, успеавме - нов закон за образование

Факултети - 01.03.2015

Изминатава недела беше „плодна“ и успешна за пленумците. Има со што да се гордееме - конечно нов закон за високо образование. Со окупацијата студентите успеаја да запишат нова историја на Македонија. Еве што друго научивме изминатава недела.

Адеми: Нема победници и поразени

24 Вести

ВИСОКО ОБРАЗОВАНИЕ: Со новиот закон нема да има победници и губитници

Телеграф

Ќе се подготвува нов закон за високо образование

Канал5

Договор за изработка на нов закон за високото образование

Дневник

Либертас Фокус Утрински Вест Канал5 Телма 24 Вести Алсат-М

96 поврзани вести »

Да ја потпишеме петицијата за ослободување на дедо Љубе

МКД - 01.03.2015

Дедо Љубе од кратовското село Којково деновиве е повторно актуелен. Го поканиле на суд. Сакаат да му судат за убиство. Тој беше актуелен и пред две години кога на 27 февруари се спротиставил на двајца разбојници кои го измачуваа него и неговата ...

ПЕТИЦИЈА: Слобода за дедо љубе

Телеграф

Петиција за слобода на дедо Љубе

Нова ТВ

Тони Михајловски го посети дедо Љубе во знак на поддршка (ФОТО)

Телеграф

ФОТО: Тони Михајловски го посети дедо Љубе и му даде поддршка

Курир

еМагазин Либертас Денешен МК News Локално Кумановски м. Република Вечер Прес

91 поврзани вести »

Живот постои и покрај фудбалот, а овде е се што сакам

СуперСпорт - 01.03.2015

„Живот постои и покрај фудбалот, а во Дортмунд се наоѓа се што сакам“, изјавиу Марко Ројс кога новинарите го прашаа зошто се одлучи да остане во Борусија. Одличниот германски репрезентативец можеше да бира каде да оди, но се одлучи да остане во ...

Клоп: Перфектен ден, одигравме одлично

СуперСпорт

Борусија го обезбеди опстанокот ?

СуперСпорт

Суперхеројот Mарко Ројс: Маските? Само малку да се позабавуваме…

SportMedia

Стоперот на Јуве ги изнервира навивачите: Навивав за Милан!

Дерби

Локално Екипа А1 On SportMedia СуперСпорт Спортски Телеграф Дерби

123 поврзани вести »

За да нема кавга: Дербито Кјелце – Висла ќе го судат Шпанци!

SportMedia - 01.03.2015

Наредниот противник на Вардар во Лигата на шампионите, полска Висла ќе игра дерби за титула со екипата на Кјелце токму пред дуелот со „црвено-црните“ во најелитното европско натпреваруање, а интересно е што мечот нема да го судат „домашни“ судии, ...

Вардар ќе гостува во Плок на 14 март

Дневник

Висла најавува: Сите говорат за атмосферата во Скопје, ама и кај нас е пеколно! (ВИДЕО)

SportMedia

ЕХФ ги објави термините во кои Вардар ќе игра против Висла Плок

Нетпрес

Познати термините за дуелите Вардар-Висла Плок

Дерби

SportMedia Спортклуб Вардар Телеграф Алфа Спортски Екипа МКД

114 поврзани вести »

Комплетирано 4.коло во ракометната Лига на шампионки

Канал5 - 01.03.2015

Со четирите средби одиграни денеска, комплетирано е 4.коло во женската ракометна Лига на шампионки. Во групата „1„ во која вчера македонскиот првак ЖРК Вардар ја победи екипата на Лајпциг со 26:20, денеска Турингер ја победи екипата на Крим Меркатор ...

Кога не оди, тука е Суслина

Вест

Вардарки преку Лајпциг чекор поблиску до четвртфинале

Курир

ЖРК Вардар чекор поблиску до четвртфиналето во Лигата на шампионките

+инфо

Комплетирано 4.коло во Лигата на шампионките

Сител

Канал 77 24 Вести Дневник Телма 24 Вести Утрински Телма Канал5

111 поврзани вести »