TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-02-23 - 2015-03-01

Нов пораз на Металург во СЕХА лигата

Утрински - 01.03.2015

Ракометарите на Металург го претрпеа и деветтиот пораз во регионалната СЕХА лига. На денешното гостување екипата на Металург загуби од Мешков Брест во заостанатиот натпревар од 9.коло, во кој подмладениот тим од Автокоманда немаше сили да и се ...

Металург не издржа за сензација во Мешков

Телма

Тешко гостување на Металург во Белорусија

А1 On

Тешко гостување за Металург во Белорусија

Сител

Металург со силен отпор кај Брест Мешков

Спортклуб

Екипа SportMedia Телеграф Курир Алфа Дерби МКД Спортклуб

90 поврзани вести »

Кожув му се реваншира на Работнички за поразот во финалето на купот

Канал5 - 01.03.2015

Кошаркарите на Кожув го победија Работнички во првенствен натпревар и му се реваншираа за поразот во финалето на Купот на Македонија. На средбата од 15.коло во Првата лига, одиграна синоќа во Гевгелија, екипата на Кожув го победи Работнички со 85:73.

Кожув му се реваншира на Работнички

Утрински

Кожув му се реваншира на Работнички за поразот во финалето на купот

Сител

Кожув му се реваншира на Работнички за поразот во финалето на купот

+инфо

Кожув подобар од Работнички во Гевгелија

СуперСпорт

Курир А1 On Lider Телма Канал5 SportMedia Екипа Макфакс

84 поврзани вести »

Семејството на Тамара бара нова обдукција

еМагазин - 27.02.2015

Семејството на Тамара, бара да се направи нова обдукција од независна лабараторија, со која ќе се утврди од што починала нивната ќерка, објави Телма . Тие не веруваат на резултатите што ги објави Државниот санитарен и здравствен инспекторат, според ...

ДСЗИ објави нецелосни резултати од обдукцијата на Тамара

Телма

Семејството на Тамара бара нова обдукција

МК News

Семејството на Тамара бара нова обдукција

Телма

Наодот од обдукцијата на Тамара е изваден од контекст

+инфо

Нова ТВ +инфо Локално Либертас Либертас Фактор Локално Телма

54 поврзани вести »

Ливерпул го доби дербито против Манчестер Сити

Канал5 - 01.03.2015

Дерби натпреварот од 27.коло во англиската фудбалска Премиер лига му припадна на Ливерпул кој беше подобар од шампионот Манчестер Сити. На средбата одиграна попладнево на стадионот „Енфилд’’ екипата на Ливерпул го победи Манчестер Сити со 2:1.

Ливерпул ги среди „граѓаните“ на „Енфилд“

Утрински

Одличните голови на Хендерсон и Кутињо го срушија Сити (видео)

Кајгана

Ливерпул го доби дербито против Манчестер Сити

+инфо

Ливерпул го „мерка“ Арда Туран за летно засилување

Екипа

СуперСпорт SportMedia SportMedia МКД Екипа Дерби SportMedia Дерби

80 поврзани вести »

Грција ќе мора брзо да ги спроведе ветените реформи

Алсат-М - 28.02.2015

На Грција и снемуваат извори за финансирање и покрај четиримесечното продолжување на меѓународната програма за финансиска помош, со што се зголемува притисокот врз левичарската Влада за брзо спроведување на реформите или за неколку недели да ...

Грција ќе мора брзо да ги спроведе реформите што ги вети

24 Вести

Грција нема пари да ги враќа долговите

Телеграф

Грција ќе мора брзо да ги спроведе реформите што ги вети

Press24

Грција ќе мора брзо да ги спроведе реформите што ги вети

Кирилица

+инфо Курир Нетпрес Сител Алфа еМагазин Точка Вечер Прес

80 поврзани вести »

Како заработува Исламската држава?

Вечер Прес - 01.03.2015

Терористичката организација „Исламска држава„ располага со огромни финансиски средства кои ги црпи од различни извори. За да и се застане на патот на ИД, меѓународната заедница би требало да ги користи некои од законите на пазарот Терористичката ...

Кери: САД и Иран имаат заеднички интерес да се борат против ИД

24 Вести

Кери: САД и Иран имаат заеднички интерес да се борат против ИД

Утрински

Џихадистите киднапирале 220 христијани во Сирија

Утрински

Исламската држава киднапирала 220 христијани во Сирија

Канал5

Алсат-М А1 On А1 On Сител +инфо Нетпрес Телеграф Курир

78 поврзани вести »