TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-02-23 - 2015-03-01

Ќе нурка четири месеци и ќе го обиколи езерото

Вест - 01.03.2015

Меѓународниот инструктор по нуркање и долгогодишен нуркач Милутин Секуловски од Охрид ќе го пренурка Охридското Езеро. Планирано е за околу четири месеци со нуркање да помине околу 80 километри и да го обиколи под вода целото езеро.

Почна пренуркувањето на Охридско Езеро

Sky

Нуркачите го започнаа пренуркувањето на Охридско езеро

Н.Македонија

Педесетина нуркачи ќе го истражуваат Охридското Езеро

Канал5

Фото: Поддршка за охридскиот подводен маратонец од Дубровник

OhridNews

Алфа МРТ Сител Press24 +инфо Телеграф Сител OhridNews

43 поврзани вести »

Контрадикторности за судската пресуда од „Пуч“

24 Вести - 27.02.2015

Со понудената спогодба и експресно донесена пресуда на Звонко Костовски, еден од осомничените во „Пуч“, за делата незаконско прислушување и шпионажа, се нарушува постапката што се води во целиот случај, сметаат дел од експертите.

Три години затвор за еден од обвинетите во „Пуч“

Утрински

Објавено признанието на првиот осуден во „Пуч“

Утрински

Еден од обвинетите во „Пуч“ доби тригодишна затворска казна

Кирилица

Објавено признанието на првиот осуден во „Пуч“ (ФОТО)

Телеграф

Нетпрес Кумановски м. Вечер Прес Канал5 Фокус Алсат-М 24 Вести Сител

43 поврзани вести »

Вардар го совлада Татран

Курир - 01.03.2015

Ракометарите на Вардар ја остварија четиринаесеттата победа во регионалната СЕХА лига. На натпреварот од 17.коло, одигран во Прешов, Словачка, македонскиот вице-шампион забележа победа против Татран со 34:29.

Вардар ја забележа 14-тата победа во СЕХА лигата

+инфо

Вардар ја забележа 14-та победа во СЕХА лигата

Утрински

Вардар во Словачка, Металург во Белорусија во дуели од СЕХА лигата

Канал5

Вардар ја забележа 14-тата победа во СЕХА лигата

24 Вести

Канал5 Телма Сител Курир +инфо Вардар SportMedia Екипа

64 поврзани вести »

Кери и Лавров во понеделник ќе разговараат за Украина

Нетпрес - 27.02.2015

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров и државниот секретар на САД Џон Кери во понеделник ќе се сретнат во Женева за да разговараат за ситуацијата во Украина. – Кери на 2-ри март би требало да престојува во посета на Женева на состанокот на ...

Состојбата во Украина тема на средбата меѓу Кери и Лавров во Женева

МРТ

Лавров и Кери во понеделник на средба во Женева за Украина

Фактор

Кери и Лавров во понеделник ќе разговараат за Украина

Точка

Нема директни безбедносни закани за Македонија

Н.Македонија

Lider Канал5 24 Вести Алсат-М Утрински А1 On Р.С.Европа Макфакс

42 поврзани вести »