TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-02-23 - 2015-03-01

Протест пред МРТ

Вест - 01.03.2015

Со симболично рушење на триметарски картонски медиумски диктатор и со симнување на розовите очила што секој од учесниците ги носеше на себе, во саботата се одржа протест на членовите на Платформата за граѓанска политика- АЈДЕ пред Македонската ...

Протестен перформанс: МТВ да биде сервис на граѓаните, не на власта!

Фокус

Протестен перформанс пред јавниот сервис МРТ

24 Вести

Бојаровски ја чини МРТВ и граѓаните 1,5 милиони евра

Курир

Протест пред МРТ во 12 часот

А1 On

+инфо +инфо А1 On А1 On Нова ТВ Р.С.Европа МКД А1 On

38 поврзани вести »

Ван Гал бара подолг мандат од Јунајтед

Спортклуб - 01.03.2015

63 годишниот холандски стратег Луи Ван Гал, кој ова лето пристигна на островот да го води најтрофејниот клуб од Англија, Манчестер Јунајтед, се чувствува доста енергично од својата нова работа, па можеби ќе сака да му биде продолжен мандатот во ...

Ван Гал: Не му дадовме шанси на Сандерленд

СуперСпорт

Ван Гал го брани Ди Марија: Дајте му време !

СуперСпорт

Ван Гал: Ди Марија се мачи во Англија

Екипа

Ван Гал „го пецна“ 70 милионското засилување: Игравме подобро со Јанузај!

SportMedia

Спортклуб Спортклуб Спортклуб Локално Екипа Дерби SportMedia Спортклуб

57 поврзани вести »

Девојка се забавувала во диско со фалсифукувани денари

Канал 77 - 28.02.2015

Штипската полиција денеска поднесе кривична пријава против С.Ц. (18) од Куманово поради основано сомнение дека истата сторила кривично дело фалсификување пари . Таа на 24.01.2015 година во дискотека во Штип услугите ги платила со фалсификувана ...

Кумановчанка се забавувала во дискотека со фалсификувани пари

Сител

Кумановка фатена со фалсификувани пари

Курир

Во дискотека плаќала со фалсификувана 1.000-денарка

МКД

Фалсификувала илјадарки, заработила кривична

Нетпрес

Press24 Телеграф +инфо Локално Кумановски м. Sky Точка Kumanovo News

55 поврзани вести »

Македонците со најмали шанси за азил во Европа

А1 On - 28.02.2015

Македонците се втори најбројни баратели на азил во Европска Унија, но истовремено се и со најмала стапка на прифаќање, која едвај изнесува еден отсто. Според последниот надзор на Европската комисија врз укинувањето на визниот режим за земјите од ...

ЕУ ги враќа визите за граѓаните на Македонија?

А1 On

Хрватска воведува визи за граѓаните на Македонија, Србија и БиХ?

Press24

ЕУ не ја исклучува можноста да ги врати визите и за Македонија

+инфо

Хрватска воведува визи за граѓаните на Македонија, Србија и БиХ?

Вечер Прес

еМагазин Пулс24 Локално Телеграф Нова ТВ Правдико Sky Точка

53 поврзани вести »

Русија побара од Украина да го плати долгот за гас

Денар - 28.02.2015

Русија во петок упати нов ултиматум до Украина соопштувајќи дека ќе го прекине снабдувањето со гас ако Киев до понеделник не уплати аванс. „Ако Гаспром не ги добие парите до крајот на понеделник, ќе имаме ситуација во која снабдувањето со гас би ...

Москва-Киев: Спорот околу гасот се заострува

Deutsche Welle

Украина однапред го плаќа рускиот гас

Р.С.Европа

„Гаспром“: Украина ќе добива гас до 2 март

+инфо

„Нафтогас на Украина“ му уплати на „Гаспром“ $15 милиони аванс за март

Руска реч

Макфакс Локално Вечер Прес еМагазин Локално Кирилица Фактор еМагазин

53 поврзани вести »