TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-03-14 - 2016-03-20

Денеска СЈО на Јанева во Парламентот

Локално - 20.03.2016

Собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците денеска ќе го разгледува извештајот за работата во првите шест месеци на Специјалното јавно обвинителство. Откако се одложи разгледувањето во Советот на јавни обвинители сега е редот ...

Извештајот на СЈО пред Советот на јавни обвинители

Утрински

Извештајот на Јанева пред Советот на јавни обвинители

ТВ21

Јанева одби да присуствува на седницата за нејзиниот Извештај

Алсат-М

Извештајот на СЈО пред Советот на јавни обвинители

Канал5

Телма 24 Вести Фокус Канал5 ТВ21 Телма 24 Вести Вест

220 поврзани вести »

Од денеска на сила Договорот ЕУ-Турција

ТВ21 - 20.03.2016

Договорот меѓу Европската унија и Турција со кој треба да се стави крај на приливот мигранти во Европа, од денеска е на сила. Договорот беше постигнат пред два дена. Според документот, Анкара ќе прифати назад илегални мигранти кои преминале во ...

Стапи во сила договорот меѓу ЕУ и Турција за бегалците

Утрински

Од денеска на сила Договорот ЕУ-Турција

24 Вести

Од денеска на сила Договорот ЕУ-Турција

Телма

Денеска стапува на сила договорот ЕУ - Турција за враќање на мигрантите во Турција

Канал5

Канал5 Дневник Дневник Алфа +инфо Р.С.Европа Макфакс Алфа

282 поврзани вести »

Во куќа во Ваксинце пронајдени 77 мигранти

Телма - 18.03.2016

Во напуштена куќа во кумановското село Ваксинце синоќа се откриени 77 мигранти од Пакистан, Сирија и Авганистан, соопшти МВР. Во СВР-Куманово вчера во 17:30 часот се јавил мигрант и на англиски јазик пријавил дека во куќа во Ваксинце бил физички ...

Во куќа во Ваксинце пронајдени 77 мигранти

Алсат-М

Во куќа во Ваксинце пронајдени 77 мигранти

Канал5

Во куќа во Ваксинце пронајдени 77 мигранти

Утрински

Во куќа во Ваксинце пронајдени 77 мигранти

ТВ21

Вест Дневник Сител Телеграф МКД Нетпрес Р.С.Европа Press24

149 поврзани вести »

ДИК едногласно го усвои Извештајот од вкрстените проверки

Канал5 - 20.03.2016

Државната изборна комисија (ДИК) на вчерашната седница едногласно го усвои Извештајот од проверките и статистичките анализи, вкрстените проверки на различните бази на податоци и евиденции заради ажурирање на Избирачкиот список врз основа на ...

ДИК едногласно го усвои Извештајот од вкрстените проверки

Press24

ДИК: Eдногласно усвоен Извештајот од вкрстените проверки

Телеграф

ДИК едногласно го усвои Извештајот од вкрстените проверки

Алфа

Детали: Што се случуваше на седницата на ДИК

еМагазин

Идивиди Lider ТВ21 Фокус Утрински Канал5 Телеграф Нетпрес

144 поврзани вести »