TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-03-14 до 2016-03-20

Од денеска на сила Договорот ЕУ-Турција

Телма - 20.03.2016

Договорот меѓу Европската унија и Турција со кој треба да се стави крај на приливот мигранти во Европа, од денеска е на сила. Договорот беше постигнат пред два дена. Според документот, Анкара ќе прифати назад илегални мигранти кои преминале во ...

Од денеска на сила Договорот ЕУ-Турција

24 Вести

Стапува на сила Договорот ЕУ - Турција

Р.С.Европа

Стапи во сила договорот меѓу ЕУ и Турција за бегалците

Утрински

Од денеска на сила Договорот ЕУ-Турција за крај на приливот мигранти во Европа

Либертас

Идивиди +инфо Тера Алфа Курир Локално Канал5 Локално

239 поврзани вести »

Карачиќ: Во реваншот да го поправиме впечатокот

Идивиди - 19.03.2016

Откако ја испуштија шансата уште на првиот меч против Висла, да го потврдат пласманот во понатамошниот дел од Лигата на шампионите, вардарци ќе мораат тоа да го сторат во реваншот. Натпреварот во „Јане Сандански“, не само што ќе однесен еден тим во ...

Гонзалес - Завршивме добра работа, но ќе биде тешко на реваншот во Скопје

Утрински

Гонсалес: Завршивме добра работа, но ќе биде тешко на реваншот во Скопје

Вест

Вардар испушти победа, но е на чекор до четвртфинале

Спортски

Вардар испушти победа во Плоцк

Утрински

МКД Екипа +инфо Спортклуб Идивиди Идивиди А1 On Спортклуб

144 поврзани вести »