TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-03-28 - 2016-04-03

Адеми за ТВ21: ДУИ не излегува од Влада, само го освежува тимот

ТВ21 - 03.04.2016

ДУИ не ја напушти Владата, само го освежува својот тим, изјави генералниот секретар на партијата и досегашен министер за образование, Абдилаќим Адеми за ТВ 21 во Струга. Според него, повлекувањето на министрите не значи дека заминуваат од Владата, ...

Оставките на ДУИ во Собрание

Фокус

ДУИ сеуште без конкретен одговор за натамошните чекори

24 Вести

Димитриев: Во тек се консултации за нови министри

Телма

Груевски - ВМРО-ДПМНЕ не менува министри, кратко е времето до избори

Утрински

ТВ21 Алсат-М Сакам да кажам ТВ21 МКД Р.С.Европа Нова ТВ Репортер

371 поврзани вести »

ДИК: Привршува теренската проверка

ТВ21 - 03.04.2016

Теренските проверки на Избирачкиот список во сите подрачни одделенија се во завршна фаза, соопшти вечерва Државната изборна комисија. ДИК информира дека теренските проверки се спроведуваат во согласност со определената динамика.

ДИК: Теренските проверки се во завршна фаза

Канал5

ДИК: Привршуваат теренските проверки на гласачите

Фокус

ДИК - Теренските проверки се во завршна фаза

Утрински

ДИК: Теренските проверки во завршна фаза

Вест

24 Вести Телма Телма Сакам да кажам 24 Вести Дневник Сител Телеграф

233 поврзани вести »

Видео: Фатиме ИСМЕАНА на социјалните мрежи

Пулс24 - 02.04.2016

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи Деновиве на социјалните мрежи се споделуваат слики и видеа од специјалната обвинителка Фатиме. Но, не било какви видеа. Народот постојано ја исмева обвинителката, на секаков можен начин.

(ВИДЕО) Фетаи и Ристоска за ТВ21: Ќе успееме

Репортер

(ВИДЕО) Фетаи и Ристоска за ТВ21: Ќе успееме!

Локално

Ексклузивно: Фатиме Фетаи го напушта Специјалното јавно обвинителство!

еМагазин

Слугата Љубе и неговото право

Република

Либертас ТВ21 Пулс24 СПФМ СПФМ Пулс24 Вечер Прес Република

161 поврзани вести »

Вардар не успеа му ја одземе титулата на Веспрем во СЕХА лигата

Канал5 - 03.04.2016

Унгарскиот првак Веспрем ја одбрани титулара во регионалната ракометна СЕХА лига. На завршниот турнир во Вараждин, Веспрпем вечерва во финалето го победни македонскиот шампион Вардар со 28:26 со што по втор пат во низа стана регионален шампион.

Вардар не успеа му ја одземе титулата на Веспрем во СЕХА лигата

Вест

Вардар против Веспрем во битка за титулата во СЕХА

24 Вести

СЕХА и „Газпром“ заедно до 2020 година

Утрински

СЕХА: Веспрем ја одбрани титулата, Вардар поразен во финалето

24 Вести

Утрински Телма Нетпрес Курир Репортер Сител А1 On 24 Ракомет

236 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ : СДСМ сака да се врати времето кога за 15 минути избираше и менуваше 617 судии и стотина обвинители

Репортер - 03.04.2016

Пред сигурнот пораз на изборите се зголемува тензијата, очајот и паниката во СДСМ па продолжуваат невидените срамни пресметки на СДСМ со Уставниот суд. На сила е и понатаму срамното сценарио на СДСМ за создавање алиби за бегство од избори, за нивно ...

Ѓорчев: СДСМ да се прогласи за злосторничко здружение поради децениското удирање по темелите на оваа држава

Курир

Ѓорчев: СДСМ да се прогласи за злосторничко здружение поради децениското удирање по темелите на оваа држава

Денешен

ВМРО-ДПМНЕ: Опозициските медиуми изоставија да иформираат дека Стандард и пурс го потврди стабилниот кредитен рејтинг на Македонија

Пулс24

Ѓорчев: Злосторничкото здружение СДСМ со години и децении удира врз темелите на оваа држава

Пулс24

Нетпрес Нетпрес Репортер Нетпрес Репортер А1 On Репортер Курир

135 поврзани вести »