TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-04-11 до 2016-04-17

После Њујорк, Македонците од Вашингтон со протест

Нова ТВ - 17.04.2016

Македонците од Вашингтон денеска излегоа со поддршка на протестите во Македонија, по вчерашните протести на македонската дијаспора од Њујорк. Во нивното соопштение, објавено на ФБ, тие велат: “Денес сме дојдени овде на протест пред Амбасадата на ...

"Протестирам" на пауза, продолжуваат утре

Телма

Ден без протести во Скопје

Телма

Протест во Велес: Никогаш повеќе ваква власт!

Нова ТВ

Протестите денеска на пауза

Р.С.Европа

Deutsche Welle МКД МКД МКД МКД МКД МКД +инфо

275 поврзани вести »

ГДОМ: Нема веќе протести, нашата цел е постигната, избори на 5 јуни

МКД - 16.04.2016

Граѓанското движење за одбрана на Македонија повеќе нема да протестира пред штабот на СДСМ. Претставници на ГДОМ велат дека нивната цел е веќе постигната, дека претседателот на Собранието го потпишал решението за избори на 5 јуни, а Државната ...

Прв ден без контра-протест, ја одбранија ли веќе Македонија

Позитив.мк

Демонстрантите на ГДОМ побараа СДСМ да излезе на избори

24 Вести

Два протести во Скопје - Илјадници луѓе на улиците

Р.С.Европа

И ГДОМ денеска пак на протести пред штабот на СДСМ

МКД

А1 On Сител Курир Локално Локално Сакам да кажам Курир Курир

214 поврзани вести »

Нови предупредувања

Утрински - 16.04.2016

Речиси во хор меѓународната заедница бара да се повлече одлуката на претседателот Ѓорге Иванов за амнестијата Политичката криза во Македонија вчера влезе во финалето. Состојбите се менуваат секој час и никој не може да предвиди како ќе заврши денот, ...

Груевски и Ахмети се лидерите што имале закани за живот

Дневник

Иванов: Не се повлекувам од одлуката за амнестија

Телма

Имер Алиу: Физичка ликвидација им се заканува на Груевски и Ахмети

Телма

Обраќање на Иванов до граѓаните на Република Македонија

Алсат-М

МКД Фокус МК News +инфо Либертас Сител Сител Локално

187 поврзани вести »

„Од Скопје направивме држава“

МКД - 17.04.2016

Во грчкиот весник „То вима" објавена е колумна во која се критикува грчката влада во однос на справувањето со бегалската криза, наспроти потезите на македонскиот претседател Иванов, кој, според авторот на оваа колумна, одиграл значајна улога во ...

Втор ден мирно на јужната граница

Алфа

Бројот на бегалци во Транзитниот центар Табановце константо опаѓа

Кумановски м.

Бабата од Идомени: Откако дојдоа бегалците, веќе не сум сама

Република

Бегалците од Идомени сега со клешти во рака барат илегални влезови кај Моин

Дневник

Вечер 24 Вести Телма Телма Телма Утрински Вест БркајРабота

226 поврзани вести »