TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-05-02 - 2016-05-08

Ози Озборн: Доналд Трамп е следниот Хитлер

24 Вести - 08.05.2016

Познатиот британски рок музичар Ози Озборн рече дека во кандидатот за претседател на САД Доналд Трамп го гледа “следниот Хитлер”. “Доналд Трамп ми влева страв. За мене тоа е следниот Хитлер. Тој, по ѓаволите, е опасен .

Трамп ја нападна Хилари за „неверниот Бил“

Утрински

Трамп: Ќе бидам претседател и без единството на партијата

Канал5

Трамп ќе биде претседател и без единство на партијата

Сител

Трамп: Ќе бидат претседател и без единство на партијата

А1 On

Алфа Телеграф Стандард Макфакс Локално Локално Република Локално

249 поврзани вести »

Ракометарките на Букурешт се новите европски шампионки

Канал5 - 08.05.2016

Ракометарките на Букурешт, по голема драма и пенал „рулет“, ја освоија титулата во Лигата на шампионките. Во финалниот меч на завршниот Фајнал-фор турнир кој се одржа во Будимпешта, ракометарките на Букурешт го совладаа фаворизираниот унгарски тимот ...

Вардарки понижени и декласирани од Букурешт

+инфо

Вардарки повторно трети во Европа

Кајгана

Ракометарките на Букурешт се новите европски шампионки

Репортер

По голема драма ракометарките на Букурешт се новите европски шампионки

Сител

Кајгана Екипа Спортклуб SportMedia SportMedia Екипа МКД Екипа

208 поврзани вести »

Временска прогноза: Сончево со мала облачност

Алсат-М - 08.05.2016

Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи претежно во североисточните делови. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 15 до 24 степени.

Денеска сончево – неделава променливо време

Канал5

Сончево до пладне, попладне локален дожд

+инфо

Вонредна временска прогноза: Престои недела со променливо време

Сител

Еве какво ќе биде времето денес

Press24

МКД Press24 Република еМагазин Вечер Прес Тера МК News Lider

131 поврзани вести »