TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-05-09 до 2016-05-15

Дизајнот-алатка против неправдата

Телма - 15.05.2016

Шарената револуција ги обедини графичките дизајнери околу потребата да се брендира движењето. Шеснаесет дизајнери за еден месец, откако започна револуцијата, изработија триесетина оригинални но и редизајн решенија за маици, беџови, транспаренти и ...

Политичарите да ѝ служат на вистината

Призма

ВИДЕО: Дизајнот-алатка против неправдата – маици, беџови, знамиња на Шарената револуција

Либертас

Дизајнот и Шарената револуција

+инфо

(ВИДЕО) Дизајнот-алатка против неправдата

Локално

Репортер За Се СПФМ 24 Вести 24 Вести Нова ТВ 24 Вести 24 Вести

451 поврзани вести »

Хајндл дојде, слушна и си отиде

Утрински - 14.05.2016

Во изминатиов период партиите водеа преговори, но без вистинска желба да се надминат разликите Германскиот специјален пратеник Јоханес Хајндл два дена ги сондираше позициите на четворицата политички лидери, од кои се очекува со конкретни потези да ...

Хајндл ги комплетира средбите со потписниците на Договорот од Пржино

Канал5

ДОЈДЕ, ВИДЕ, СИ ОТИДЕ: Хајндл не ги седна четворицата лидери на иста маса

Телеграф

„Клик Плус“: Хајндл замина „Пандорината кутија“ отворена

ТВ21

„Клик Плус“ дебата: Хајндл замина – „Пандорината кутија“ отворена

ТВ21

Телма Нова ТВ 24 Вести Телма Телма Нова ТВ 24 Вести Утрински

254 поврзани вести »

Протести на „Протестирам” во Скопје и во други градови

Репортер - 15.05.2016

Пред Собранието на Република Македонија вечерва повторно протест одржа граѓанската иницијатива „Протестирам“. Протести се одржаа и во други градови во земјата. Според демонстрантите, нема услови за фер избори во земјата, што покажало и писмото што ...

Протести на „Протестирам“ и собири на ГДОМ низ Македонија

еМагазин

Итно ни треба протестодром

Дневник

„Ма какво распуштање“ – демонстрантите пред Собрание

Нова ТВ

Еден месец „шарени“ протести

Утрински

Призма МКД Вест А1 On Либертас Либертас Либертас +инфо

163 поврзани вести »

Собири на ГДОМ во Кичево и Битола

Сител - 15.05.2016

Граѓанското движење за обнова на Македонија (ГДОМ) денеска организираше собири во Кичево и во Битола, на кои повторно беа искажани барањата партиите да останат достојни на ставот за одржување на предвремени парламентарни избори на 5 - ти јуни.

Собири на ГДОМ во Кичево и Битола

24 Вести

ГДОМ најави собир вечерва во Битола

24 Вести

ГДОМ најавува голем собир вечерва во Битола

МКД

Собири на ГДОМ во Кичево и Битола

Вест

Тера Канал5 Телеграф Канал5 Курир Локално Шеталиште Република

140 поврзани вести »

За едно место и избега финалето на Калиопи

Вест - 15.05.2016

Калиопи се пласираше на 11. место во второто полуфинале со 88 поени и не успеа да влезе во првите десет финалисти. Сања Вучиќ од Србија како десетта влезе со 105 поени, а убедливо прва на второто полуфинале беше Дами Им од Австралија со 330 поени, а ...

"Дона" е донер ќебап

Вест

Не откривам што работам во Шведска

Вест

Моите три минути ќе траат

Вест

За да успееме, треба да научиме да се гордееме – Калиопи не ја посрамоти Македонија

Република

Вистина.мк Телма 24 Вести Deutsche Welle Хитпортал Хитпортал А1 On БркајРабота

184 поврзани вести »

Сите ги чекаат Трајко и жена му да се вратат од Рим во вторник

Сакам да кажам - 15.05.2016

Евентуална одлука за закажување седница на распуштеното Собрание не може да се случи до вторник. Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски, кој во Рим е заедно со сопругата, ќе се врати од аудиенцијата кај папата Фрањо по повод 24 мај, доцна ...

Кекеновски: И после Цацко ни е крив

А1 On

Кекеновски: И после Цацко ни е крив

Фокус

ДИК бара одложување на изборите поради несразмерност на бројот на гласови во изборните единици

Либертас

Кекеновски: И после Цацко ни е крив

+инфо

Либертас Локално Локално Локално еМагазин Фактор Дневник Стандард

119 поврзани вести »

Вардар ја одбрани титулата во Купот

Спортски - 15.05.2016

Ракометарите на Вардар ја освоија титулата во Купот на Македонија, откако во финалето го совладаа Металург со 31:24. Металург се обиде да му пружи отпор на фаворитот, поведе со 1:3 и 2:4, но потоа Вардар го подогна нивото на својата игра и на ...

Металург ја загуби финалната средба во Купот на Македонија

РК Металург

ЖРК Вардар го одбрани Купот на Македонија

СуперСпорт

Вардарки без пот до нова титула во Купот на Македонија

Дерби

Вардарки го одбранија Купот на Македонија

МКД

Екипа +инфо Кајгана Идивиди Спорт365 SportMedia +инфо Спортклуб

178 поврзани вести »

Меморијален турнир во чест на загинатите во “Диво насеље”

Алфа - 15.05.2016

Меморијален турнир во фудбал, во чест на осуммината загинати специјалци во "Диво насеље" се одржа денеска во Гостивар. Секоја екипа ќе носи едно од имињата на загинатите херои. Меморијален турнир во фудбал, во чест на осуммината загинати специјалци ...

Жртвите не може да се вратат од Диво Насеље

Р.С.Европа

Откажано рочиштето за „Диво насеље“, претседателката на Врховен не ја дава салата

24 Вести

Одложено денешното рочиште за „Диво насеље„

Телма

„Диво насеље“ почнува од почеток: Се бара соодветна судска сала

Нова ТВ

Телма МКД Тера Либертас Правдико Окно Фокус +инфо

113 поврзани вести »