TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-05-16 до 2016-05-22

Држава под бесплатна кирија на странците

Дневник - 20.05.2016

Kатерина НЕШКОВА Првата честитка за одлуката на Уставниот суд стигна од лидерот на ДУИ, Али Ахмети, и тоа модерно, преку „Фејсбук“. Разбирливо, инцијативата што ја отвори вратичката, како што самите си рекоа завчера пратениците на ДУИ, стигна од ...

Kако Уставниот суд се поплука самиот себе

Дневник

Дебата на „Клик Плус“: Уставниот суд – правда или политика?

ТВ21

Што народ ќе бевме?!

Репортер

Гошева: Правам преседан сега и никогаш повеќе за доброто на државата

Дневник

Дневник 24 Вести 24 Вести Телма Телма Телма Нова ТВ Телма

226 поврзани вести »

Од спротивни страни

Призма - 22.05.2016

На протестот на 21 мај во паркот Тиволи во Љубљана се чувствуваше нашата солидарност со пријателите и блиските во Македонија, директно изложени на толчникот на власта од кој ние на некој начин се спасивме, но не можеме да го заборавиме, ниту да го ...

ГАЛЕРИЈА: „Чади баба оставка“ – протести и денеска во Велес

Либертас

(ГАЛЕРИЈА) „Чади баба оставка“ – протести и денеска во Велес

Локално

ГАЛЕРИЈА: „Чади баба оставка“ – протести и денеска во Велес

Репортер

И по 31 ден протести, нема откажување, најавени порадикални мерки

ТВ21

24 Вести Телма Утрински Вест Либертас Либертас Канал5 Канал5

137 поврзани вести »

Денеска и утре сончево, од вторник пак локални врнежи од дожд

МКД - 22.05.2016

Денеска и утре времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Дневните температури денеска ќе бидат воинтервал од 18 до 23 степени, а утре од 21 до 27 Целзиусови степени. Во вторник попладне ќе има локални врнежи од дожд со ретки ...

Утре сончево и топло, во врорник и среда пак дожд

Здравство24

Сончево и потопло време, температурата до 27 степени

+инфо

Времето во Македонија утре ќе биде сончево и топло

Сител

Утре сончево и топло

Канал5

Телеграф Република Репортер Вечер Скопје инфо Хитпортал Факултети Скопје инфо

107 поврзани вести »

Се крчка нова техничко – преодна влада

24 Вести - 21.05.2016

Се позасилени се информациите во јавноста дека зад кулисите во преговорите е договорено функционирање на некаква техничка влада, но и повлекување од политиката на дел од политичарите осомничени за криминали во замена за нивна амнестија.

Хајндл во Македонија, Хојт Ји ќе ги сумира резултатите од средбите

Нова ТВ

Хајндл денеска во Скопје

Капитал

Хојт Ји бара укинување на аболицијата, Хајндл на средби со лидерите

Канал5

Хојт Ји: Помилувањето ја минира правдата

ТВ21

24 Вести Телма Нова ТВ Утрински Утрински Р.С.Европа Deutsche Welle МКД

106 поврзани вести »

Грција врати уште 51 мигрант назад во Турција

Локално - 22.05.2016

Грција денеска вратила 51 мигрант, меѓу кои и пет деца, назад во Турција, согласно договорот меѓу Европската Унија и Турција за спречување на приливот на бегалци преку Егејското море. Полицијата, како што пренесуваат медиумите, соопштила дека 23 ...

Мигрантите во Грција веќе се над 54 илјади

Стандард

Откриени двајца илегални мигранти кај Демир Капија

Телма

Откриени двајца илегални мигранти кај Демир Капија

Р.С.Европа

Шверцувал двајца мигранти во багажникот

МКД

Вест Либертас Канал5 Точка Сител Локално Репортер Макфакс

136 поврзани вести »

Скандалозна распределба на социјалните станови во Прилеп

Либертас - 22.05.2016

Најавената објективна и правична распределба на социјалните станови, прерасна во скандал во градот под Марковите Кули, пренесува порталот Револуционер . Наместо изградените 76, Министерството за труд и социјална политика (МТСП) во Прилеп распредели ...

Министерство за транспорт и врски: СДСМ и Ременски не можат да го скријат фактот што до сега се изградени над 670 станови за лица од социјален ризик

Курир

МТСП: Ременски со лажно душебрижништвото за граѓаните се обидува да го прикрие нејзиното незаконито работење во министерството

Курир

Скандалозна распределба на социјалните станови во Прилеп

10без10

МТСП: Ременски со лажно душебрижништвото за граѓаните се обидува да го прикрие нејзиното незаконито работење во министерството

Нетпрес

Репортер Пулс24 Пулс24 Телеграф Вечер Утрински МКД Вест

90 поврзани вести »

Македонија се тресе: Недела на политички земјотреси!

Фактор - 22.05.2016

Македонија се тресе. И од земјотреси и од политички катастрофи. Избори дефинитивно нема да има на 5 јуни, аболицијата е неизвесна, а договорот од Пржино е во кома. Неделава што изминува ја одбележаа настани што со фудбалски речник кажано беа како ...

Усвоени законски измени за полесно работење на ДИK

Дневник

Во ДИK ќе продолжи само тековното ажурирање на Избирачкиот список

Дневник

Неизвесноста не запира со запирањето на изборите

Утрински

Голема мешаница пред голот на режимот

Утрински

Дневник Кумановски м. Дневник Дневник Дневник Нова ТВ Телма Телма

90 поврзани вести »