TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-05-23 до 2016-05-29

ЛДП:Повлекување на аболицијата и оставка на Иванов

Нова ТВ - 29.05.2016

Целосно повлекување на аболицијата и оставка на Ѓорѓе Иванов од функцијата претседател на Република Македонија, се главните заклучоци на Централниот одбор на Либерално-демократската партија, по синоќешниот состанок на кој се анализираше актуелната ...

ЛДП: Повлекување на аболицијата и оставка на Иванов

24 Вести

Во Службен весник објавена листата на повлечените аболиции

24 Вести

НДМ: Контрадикторни одлуки на Иванов за аболиција

24 Вести

Меѓународната заедница бара целосно повлекување на аболицијата

24 Вести

Телма 24 Вести Р.С.Европа Deutsche Welle МКД МКД Идивиди +инфо

301 поврзани вести »

Големиот Тери: Мурињо е најдобар и ќе му донесе успеси на Јунајтед

Дерби - 29.05.2016

Легендата на Челси, Џон Тери му даде максимална поддршка на Жозе Мурињо кој оваа седмица и официјално стана нов шеф на стручниот штаб на Манчестер Јунајтед. Тери многу добро го познава португалскиот стратег, бидејќи во два наврати можеше да ...

Рој Кин со свој став за Жозе Мурињо и Манчестер Јунајтед

SportMax

Лампард е сигурен дека Мурињо ќе разигра еден посебен играч во Јунајтед

SportMax

Рој Кин за Мурињо: Многу ме иритира

Стандард

Мурињо има три главни трансфер мети

СуперСпорт

СуперСпорт Турлитава Спортклуб Gol.mk SportMax SportMax SportMax SportMax

215 поврзани вести »

Уставниот суд ги поништи одлуките за распуштање на Собранието

МРТ - 26.05.2016

Според Судот, одложеното дејство на одлуките е главниот аргумент за оспорување односно поништување на Одлуката за распуштање на Собранието... Уставниот суд денеска донесе едногласна одлука со која се поништуваат Одлуката за распуштање на Собранието ...

СДСМ: Одлуките на Уставниот суд ги диктира Груевски

Мета

Уставниот суд одлучува за законитоста на распуштањето на Собранието

Мета

Уставниот суд со конечна одлука: Избори на 5 јуни дефинитивно нема

Мета

Уставниот суд ја поништи одлуката за распуштање на Собранието

Дневник

Пулс24 Нова ТВ 24 Вести 24 Вести Телма Телма Телма Нова ТВ

96 поврзани вести »