TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-06-06 до 2016-06-12

Малите партии и „Шарената револуција“ бараат да учествуваат во преговорите

Телма - 12.06.2016

Помалите политички партии и невладини организации бараат да бидат вклучени во преговорите за излез од политичката криза. Коалицијата за промени и правда смета дека ВМРО- ДПМНЕ и ДУИ немаат кредибилитет да зборуваат за реформи, стабилност и фер ...

Заев се исплаши, чадорите на „шарените“ подготвени за на плажа

Република

Република: Чадорите на „шарените“ подготвени за на плажа

Пулс24

На автопат кон Грција транспаренти против Шарената Револуција

Р.С.Европа

Недела на повторувања

Deutsche Welle

Алсат-М Либертас Либертас Фокус Фокус Курир Локално Репортер

239 поврзани вести »

ВИДЕО: Пророштвата на европските гатачи

Нова ТВ - 12.06.2016

Побрзајте! Времето ви истекува! Ова е пораката која редовно ни ја упатуваат европските гатачи. Пораката потсетува на зборовите на гатачката Питија чии пророштва биле вистински загатки. Мудрите луѓе во античка Грција со денови се мачеле да го ...

Се крчка рамката за нови партиски преговори

Deutsche Welle

Наредната недела можна е лидерска средба на четворката?

МКД

Се крчка рамката за нови партиски преговори

Либертас

(DW) Се крчка рамката за нови партиски преговори

Локално

Фактор Репортер ТВ21 Бриф Вечер Утрински Р.С.Европа Утрински

190 поврзани вести »

Времето денеска -Променливо облачно со сончеви периоди

Р.С.Европа - 12.06.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови на повеќе места ќе има појава на пороен дожд со грмежи, особено во северните и во источните делови од земјата.

Претпладне сончево, попладне нестабилно и облачно

МКД

Топло со пороен дожд и грмежи попладне

Популарно

Времето денеска: Пороен дожд со грмежи

А1 On

Облачно со сончеви периоди

+инфо

Тера Либертас Курир Канал5 МетеоПро МК News Press24 Скопје инфо

154 поврзани вести »

Даскалоски, Костески и Кукоски се приклучуваат кон тренинзите пред реваншот

Gol.mk - 12.06.2016

Македонската ракометна репрезентација повторно е во Скопје и веќе во мислите го има реваншот со Чешка во среда, во баражот за пласман на СП во Франција. И покрај поразот од 28-22 сепак постои умерен оптимизам во македонскиот табор, а селекторот ...

Македонија гостува во Чешка во баражот за ракометниот Мундијал

24 Вести

Македонија со висок пораз од Чешка во првиот бараж меч за СП

24 Вести

Висок пораз на ракометарите кај Чешка

Телма

Висок пораз во Злин

Утрински

СуперСпорт Дерби Дерби МКД Екипа МКД Екипа Екипа

174 поврзани вести »

Спектакуларни апсења – Чавков ја имитира Јанкуловска

Локално - 10.06.2016

Постапката која полицијата под кодно име „Еразмус“ ја водеше во понеделникот, на 6 јуни, против шест професори, еден асистент и еден вработен во ресторанот на Економскиот факултет при УКИМ, несомнено имаше елементи на спектакл.

Поповски: Шуклев, уништувач на генерации чесни Македонци

Курир

Поповски: Шуклев, уништувач на генерации чесни Македонци

Press24

Поповски: Шуклев, уништувач на генерации чесни Македонци

Lider

Поповски со порака до Шуклев

Пулс24

Орбис ТВ21 Сител 24 Вести 24 Вести 24 Вести Телма 24 Вести

110 поврзани вести »

ЛДП: Повторно се покажа апсурдноста на екстерното тестирање

24 Вести - 12.06.2016

Либерално демократската партија реагира на крајот на екстерното тестирање во училиштата со соопштение во кое се вели - Заврши екстерното тестирање на учениците во основните и средните училишта. И оваа година се покажа неговата апсурдност.

Утре ќе бидат познати резултатите од екстерното на полуматурантите

24 Вести

ЛДП: Повторно се покажа апсурдноста на екстерното тестирање

Нова ТВ

СДСМ– Ќе го укинеме екстерното тестирање

24 Вести

Екстерно тестирање со екстремни проблеми

Телма

МКД МКД МКД Факултети Фокус Либертас Окно +инфо

102 поврзани вести »