TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-06-13 до 2016-06-19

Шарената револуција најави нов протест за утре

Р.С.Европа - 19.06.2016

Демонстрантите од граѓанската иницијатива #Протестирам кои се дел од таканаречената Шарена револуција најавија протест за утре поради неисполнувањето на нивните ултимативни барања. На социјалните мрежи се повикува на масовност под паролата „Ние не ...

Нов протест утре: „Ние не простуваме! Ќе има правда, ќе има мир“

+инфо

Рушење на власт според модел?

ТВ21

Додека ВМРО слави полицијата апси активисти на Шарена револуција

Сакам да кажам

(ВИДЕО) Шарената револуција пред полициска станица: „Апсете го Груевски“

А1 On

Либертас Курир Локално Орбис Вечер Република Репортер Нетпрес

308 поврзани вести »

Временска прогноза-сончево

Р.С.Европа - 19.06.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне ќе има услови за појава на изолирана нестабилност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 8. Температурата ќе се движи од 28 до 38 степени.

И денеска сончево, но со мало опаѓање на температурата

МКД

Вонредна временска прогноза – Невреме во Македонија

Турлитава

Облачно време, температурата до 31 степен

Тера

Сончево и топло, со умерена облачност

Кајгана

Курир Нетпрес Press24 Скопје инфо Вистина.мк Република Скопје инфо Макфакс

142 поврзани вести »

Груевски: Соросовите НВО се против ВМРО-ДПМНЕ

Нова ТВ - 19.06.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и екс премиер Никола Груевски во своето обраќање вечерва пред неговите сопартијци, по повод 26. роденден на партијата, порача дека соросовите НВО кои биле 80 осто од сите НВО во Македонија, секогаш се против ВМРО-ДПМНЕ.

Што прославува ДПМНЕ?

24 Вести

ВМРО-ДПМНЕ слави 26 години

24 Вести

Вечерва ВМРО ДПМНЕ слави 26 години постоење

Нова ТВ

Роденден на ВМРО ДПМНЕ

24 Вести

Утрински Утрински Deutsche Welle Р.С.Европа Утрински Алсат-М МКД МКД

137 поврзани вести »

Продолжуваат превирањата за тоа кој е виновен што нема преговори

24 Вести - 19.06.2016

Превирања на релација СДСМ ВМРО- ДПМНЕ кој е виновен за неизвесноста на преговорите. Од опозициската СДСМ и денеска порачаа дека прочистувањето на избирачкиот список и регулацијата на медиумите се главниот услов за тие да се вратат на преговарачка ...

Преговорите мируваат, протестите се обновуваат

Утрински

Реакции по интервјуто на Зоран Заев на Алсат

Алсат-М

Преговорите меѓу партиите остануваат блокирани

Алсат-М

ВМРО-ДПМНЕ: И СДСМ знае дека Избирачкиот список е чист, ама не сака да признае

МКД

Либертас ТВ21 +инфо Либертас А1 On А1 On +инфо А1 On

112 поврзани вести »