TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-06-20 - 2016-06-26

Битола со заложбите на Талески е првиот град од земјава кој стана членка на мрежата на креативни градови на УНЕСКО

Нетпрес - 24.06.2016

Зголемениот број на туристи во Битола се должи на големата желба за меѓународна промоција на Битола како на нашата установа така и на општина Битола и градоначалникот Талески кој ги финансираше неколкуте изданија на туристички водичи на повеќе ...

ЈП Пазари – Битола: Ова се реалните инвестиции кои немаше да се реализираат без поддршка од градоначалникот Талески

Press24

Битола со заложбите на Талески е првиот град од РМ кој стана членка на мрежата на креативни градови на УНЕСКО

Курир

ЈП Пазари за проектите и поддршката од градоначалникот

Тера

ЈП Пазари – Битола: Ова се реалните инвестиции кои немаше да се реализираат без поддршка од градоначалникот Талески

Пулс24

Утрински Тера ТВ21 Телма Сакам да кажам Фокус Сакам да кажам Фокус

144 поврзани вести »

ЕУРО 2016: Португалија на продолженија до минимална победа против Хрватска

Канал5 - 26.06.2016

Со голот на Рикардо Кваерзма постигнат на три минути пред крајот на второто продолжение, Португалија минимално со 1:0 ја совлада Хрватска и се пласира во четвртфиналето на Европското фудбалско првенство во Франција.

ЕУРО 2016 Португалија на продолженија до победа против Хрватска

+инфо

Кварезма ја шокира Хрватска

Кајгана

Португалија со минимална победа против Хрватска

Нетпрес

Видео: Кварезма ги скоцка „коцкестите“

Спортски

Сител Сител Gol.mk Стандард Екипа Дерби Курир СуперСпорт

202 поврзани вести »

Јанкулоска: Не постојат аргументи за СЈО да бара мерки за претпазливост

Алсат-М - 24.06.2016

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска беше на распит во Кривичниот суд за случајот „Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство. По излегувањето изјави дека и со денешното рочиште се потврди дека СЈО функционира како ...

Чавков не открива кој ја води петатта управа

24 Вести

Кој раководи со 5-та управа?!

ТВ21

СЈО ќе се жали на одлуката на судијката Поп- Стефанија за началникот Грујевски

Телма

СЈО барало изземање на судијката во „Тврдина“ само за Јанкулоска

Кајгана

Репортер Макфакс Либертас Точка Сакам да кажам ТВ21 Телма Фокус

134 поврзани вести »

Продолжува осминафалето на еп во Франција

Телма - 26.06.2016

Денеска ќе бидат познати уште тројца четвртфиналисти на Европското фудбалско првенство во Франција.Од 15 часот во Лион играат Франција и Република Ирска.Во Лил од 18 часот за место во следниот круг ќе се борат Германија и Словачка и во вечерниот ...

Ирска со историска шанса да ѝ се реваншира на Франција за неправдата од пред 7 години

Gol.mk

Ирците бесни, добија помалку од 5000 билети за дуелот со Франција

24Фудбал

Официјални состави: Франција - Р. Ирска

24Фудбал

Ало пожарна? Will Grigg's on fire

Оff.net

Спортклуб Телеграф Вечер Прес Вечер Прес Алсат-М ТВ21 Канал5 24 Вести

191 поврзани вести »

Заев: Подготвени сме за избори

Фокус - 26.06.2016

Од државата се крадат 400 милиони евра годишно. Само ова да остане во Македонија, ќе може да се искористи и за враќање на кредитите, но и за развој, вели претседателот на СДСМ Зоран Заев , во неделното интервју на Радио Слободна Европа .

Заев - Подготвени сме за избори

Утрински

Заев: Уставните судии да пресудат за иницијативата за СЈО пред да заминат на летни одмори

Дневник

Заев: Спремни сме за избори

Канал5

Заев: СДСМ подготвен за избори, ВМРО: СДСМ нема никаква понуда за граѓаните

Алсат-М

+инфо А1 On Р.С.Европа МКД Макфакс Нова ТВ Стандард Репортер

122 поврзани вести »