TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-06-27 до 2016-07-03

Утре вонредна седница на ректорската управа, пленумци на собир во УКИМ

24 Вести - 03.07.2016

Студентите најавија собир пред ректоратот на универзитетот „Кирил и Методиј“ утре изутрина, за кога е закажана вонредна седница на ректорската управа. Вонредната седница доаѓа по прозивките од страна на студентите дека Универзитетот, мора да ги ...

Утре вонредна седница на Ректорската Управа, Пленумци на собир во УКИМ

Нова ТВ

Утре седница на Ректоратот на УКИМ за студентските избори

Алсат-М

Мимоза Ристова: Ректорската управа на УКИМ да се произнесе и да преземе одговорност за ограничувањето на младинското учество, необезбедувањето на еднакви можности и безбедност

Либертас

Утре вонредна седница на ректорската управа, пленумци на собир во УКИМ

А1 On

Фокус Репортер Репортер Фактор Тера Либертас Локално Репортер

194 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Апелација за продолжување на притворот на Талески е диригирана

Телма - 30.06.2016

За ВМРО-ДПМНЕ одлуката на Апелација за продолжување на притворот на битолскиот градоначалник Владимир Талески е диригирана одлука и покрај апелите судството да не подлегнува на притисоци. Според битолскиот огранок на владејалката партија политички ...

ВМРО-ДПМНЕ : Одлуката за Талевски е под притисок на СДСМ

24 Вести

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека судството носи политички одлуки

Телма

ВМРО ДПМНЕ за одлуката на Апелациониот суд

Тера

ЛДП побара седница на Советот

Тера

Кајгана Либертас Либертас Фокус Сакам да кажам А1 On Тера Курир

115 поврзани вести »

Ердоган: Турција на Сиријците ќе им понуди државјанство

Нова ТВ - 03.07.2016

Милионите Сиријци кои живеат во Турција ќе имаат можност да станат државјани на земјата која им даде засолниште, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Зборувајќи во јужната турска провинцији Килис, која граничи со Сирија и каде има повеќе ...

Ердоган: Турција на Сиријците ќе им понуди државјанство

24 Вести

Турција на Сиријците ќе им понуди државјанство

Р.С.Европа

Можна средба на Ердоган и Путин кон крајот на јули

Р.С.Европа

Ердоган: Турција на Сиријците ќе им понуди државјанство

Вест

+инфо Либертас А1 On Сител Телеграф Сител Алфа Локално

163 поврзани вести »