TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-07-18 - 2016-07-24

СДСМ од денеска седнуваат во пратеничките фотелји во Собранието

Фактор - 22.07.2016

Пратениците од СДСМ денеска се враќаат во Собранието. Ова следи откако партиите потписнички на Пржинскиот договор се усогласија за клучните прашања за излез од кризата. Договор е постигнат за избирачкиот список, медиумите, работата на МВР и друго.

Ден по договорот: ред оптимизам, ред скептицизам...

Н.Македонија

Левица: Незадоволни сме од договорот помеѓу четирите партии

Фокус

Се договорија дека за избори ќе се договорат на 31 август

Дневник

Договор со многу прашалници и можни избори на 11 декември

Deutsche Welle

Телма ТВ21 ТВ21 ТВ21 Утрински Утрински Утрински Фокус

269 поврзани вести »

Германците прашуваат: Зошто? – МИНХЕН се враќа во нормала по масакрот во петокот

Сакам да кажам - 24.07.2016

Живее ли Германија во страв, како што повеќе од цела година живее и Франција? СПЕЦИЈАЛНО ОД МИНХЕН ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК: ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ – КАРГОВ „Не знам како ќе одиме годинава на Wiese (ливада), како што популарно се нарекува локацијата каде што ...

Нови детали за убиецот од Минхен

Канал5

Нападот во Минхен бил планиран една година

Р.С.Европа

Косово во жалост за жртвите од нападот во Минхен

Р.С.Европа

Познат македонски пејач ЗА ВЛАКНО го избегна хоророт во Минхен!

Пулс24

Република Утрински Канал5 24 Вести Вест 24 Вести Канал5 ТВ21

382 поврзани вести »

Трамп: Франција и Германија компромитирани од тероризам

Канал5 - 24.07.2016

Републиканскиот кандидат за американски претседател Доналд Трамп изјави дека Франција и Германија се компромитирани од тероризмот и може да бидат предмет на екстремна проверка на имиграционата политика на неговата администрација.

Обама: Со своите коментари за НАТО Трамп покажува дека е неподготвен

Канал5

Улогата на чичкото на Доналд Трамп во смртта на Никола Тесла

Репортер

Трамп-Франција и Германија компромитирани од тероризам

Р.С.Европа

Доналд Трамп и идиотот

Оff.net

Оff.net Р.С.Европа Нова ТВ Стандард Стандард Репортер Република Локално

284 поврзани вести »

Жерновски повикан во СЈО за „Скопје 2014“

ТВ21 - 24.07.2016

„Веднаш по доаѓањето на градоначалничката функција, по налог на Жерновски, изработени се два ревизорски извештаи. Врз основа на документи и докази, констатирани се низа неправилности и кршење на закони, неколкукратно поскапо платени споменици, ...

Жерновски повикан во СЈО за Скопје 2014

Алсат-М

Жерновски повикан во СЈО, се отвора „Скопје 2014“

Фокус

СЈО со истрага за „Скопје 2014“

24 Вести

Давидовиќ: Уставниот суд мора да се изјасни за СЈО

24 Вести

Телма 24 Вести Утрински ТВ21 МКД Р.С.Европа Кајгана Репортер

149 поврзани вести »

Временска прогноза - сончево и топло

Алсат-М - 24.07.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер. Кон крајот на денот во северозападните делови ќе има услови за краткотраен дожд. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Топло време, температури до 38 степени

ТВ21

Времето топло, температура до 38 степени

Нетпрес

Топло време, температури до 38 степени

Курир

Денеска до 39 степени, од утре дожд

МКД

+инфо А1 On Кајгана Скопје инфо Пулс24 Мета Либертас Република

142 поврзани вести »