TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-08-01 - 2016-08-07

И слобода и живот

Дневник - 06.08.2016

Илинден (2 Август) во македонска историја има посебно значење за републиката и македонизмот, за македонската нација. Православниот празник Свети Илија оставил двоен, силен белег во аналите на историјата и со Илинденското востание во 1903 година и со ...

Тодор Александров „дојава“ на Илинден

Утрински

Илинденски бојкот

Дневник

Илинден

Репортер

Скопски Илинденци

А1 On

Окно Локално Либертас ТВ21 Утрински Deutsche Welle Р.С.Европа Нова ТВ

272 поврзани вести »

Се бараат исчезнати во невремето

Вест - 07.08.2016

Засега медиумите објавија една фотографија од жртва на невремето во Скопје. Според повеќе шпекулации и непотврдени информации се јавува за жртви, и се барале десетина исчезнати лица. Засега нема официјална потврда но до попладнево истите информации ...

Кумановка се удавила на обиколницата враќајќи се од одмор со децата

Сакам да кажам

Светските медиуми за невремето

24 Вести

Косовскиот премиер изрази сочувство и подготвеност за помош

Утрински

Косовскиот премиер изрази сочувство и подготвеност за помош

Телма

Канал5 ТВ21 24 Вести Канал5 Алсат-М Утрински Канал5 Дневник

403 поврзани вести »

Во ДИК пријавени 2.571 граѓанин со спорни записи

Канал5 - 06.08.2016

До Државната изборна комисија заклучно со денеска до 12 часот се пријавиле вкупно 2.571 граѓанин чии записи во Избирачкиот список по извршените вкрстени и теренски проверки се спорни, односно има несовпаѓање на податоците во Избирачкиот список.

Во ДИК пријавени 2.571 граѓанин со спорни записи

Телма

Во ДИК пријавени 2.571 граѓанин со спорни записи

Дневник

Во ДИК пријавени 2.571 граѓанин со спорни записи

Утрински

Во ДИК пријавени 2.571 граѓанин со спорни записи

ТВ21

Фокус Сител Репортер Курир Press24 +инфо Нова ТВ Р.С.Европа

199 поврзани вести »

Трамп: Хилари Клинтон е ментално нестабила и растроена

ТВ21 - 07.08.2016

Републиканскиот кандидат на претседателските избори во САД Доналд Трамп на синоќешниот предизборен митинг изјави дека неговата противкандидатка од редовите на Демократската партија Хилари Клинтон е ментално нестабилна, коментирајќи го нејзиното ...

Трамп: Хилари Клинтон е ментално нестабила и растроена

Канал5

Трамп: Хилари Клинтон е ментално нестабила и растроена

Вест

Трамп: Хилари Клинтон е ментално нестабила и растроена

А1 On

Трамп: Хилари Клинтон е ментално нестабила и растроена

Нетпрес

Алфа +инфо Сител А1 On А1 On Стандард Стандард Либертас

252 поврзани вести »

Нестабилно и облачно време со локален пороен дожд и грмежи

ТВ21 - 07.08.2016

Времето ќе биде променливо облачно посвежо и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните делови, а ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе биде од 14 до 22 Целзиусови степени, а дневната највисока ...

Вечерва се очекува повторно дожд

Канал5

Времето и денеска нестабилно, попладне поројни дождови и грмежи

24 Вести

Времето и денеска нестабилно, попладне поројни дождови и грмежи

Вест

Времето и денеска нестабилно, попладне поројни дождови и грмежи

Утрински

Алсат-М ТВ21 Вест 24 Вести Телеграф Кајгана Стандард Нетпрес

157 поврзани вести »

Санација на патот Шипковица – Бродец, затрупан по невремето

ТВ21 - 07.08.2016

Триста метри од патот Шипковица – Бродец е затрупан од наноси на камења, кал и вода по свлечиштето предизвикано од големите врнежи од дожд проследени со грмотевици и силен ветр што вчера попладне го зафатија реонот на Шар Планина и околината.

Бродец и Шипковица отсечени поради невремето

Вест

Санација на патот Шипковица - Бродец, затрупан по невремето

Вест

Делумно отворен патот Шипковица-Бродец

Телма

Делумно отворен патот Шипковица-Бродец

Канал5

Утрински Сакам да кажам ТВ21 Канал5 Телма Утрински ТВ21 Репортер

129 поврзани вести »