TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-08-08 до 2016-08-14

Додека сите се ангажираат максимално на терен, СДСМ/СОРОС се забавуваат во Струмица и фрлаат бои во Битола

Курир - 14.08.2016

Додека цела Македонија е мобилизиран и макксимално на терен се прават напори да им се помогне на погодените граѓани од поплавите кои го зафатија скопскиот регион минатиот викенд и кои однесоа 22 животи, СДСМ/Сорос за забавуваат во Струмица и фрлаат ...

Додека сите се ангажираат максимално на терен, СДСМ/СОРОС се забавуваат во Струмица и фрлаат бои во Битола

Press24

Додека цела Македонија им помага на погодените од поплавите, СДСМ/СОРОС се забавуваат во Струмица и фрлаат бои во Битола

Република

Kавадаречките уметници и Живко Поповски - Цветин донираат за поплавените

Дневник

ФОТО: Додека Македонија се справува со штетите од катастрофата, СДСМ-СОРОС лудо се забавуваат

Пулс24

Cooltura А1 On Н.Македонија OhridNews Канал5 Телеграф Точка Курир

319 поврзани вести »

Естрадата пееше и донираше за поплавените

+инфо - 13.08.2016

Дел од македонската естрада завчера настапи на Градскиот Плоштад во Охрид и здружено со граѓаните донираа за поплавените семејства во Скопје. Дел од македонската естрада завчера настапи на Градскиот Плоштад во Охрид и здружено со граѓаните донираа ...

Голем пункт за донации денес во центарот на Скопје...

Н.Македонија

За поплавените семејства ќе се донира на пункт во Скопје

Фактор

Шкендија донираше пакети храна на Црвен крст за поплавените од скопскиот регион

Дерби

Сите сме тука – донираме за настраданите

Фемина

Либертас Либертас Либертас Либертас +инфо Либертас Фокус А1 On

210 поврзани вести »

Трио во Рио – Три сестри близначки трчаат на олимпискиот маратон

Екипа - 14.08.2016

На ОИ во Рио прв пат во иста дисциплина настапуваат три сестри близначки. Тоа e прв ваков настап во историјата на олимписките игри. А, историјата ја испишуваат Лејла, Лина и Лили Луик од Естонија кои заедно трчаат на олимпискиот маратон во Рио.

САД стигнаа до 1.000 медали на ЛОИ

Екипа

Во луда прослава во Рио, си го изгубил медалот!

Екипа

Колку злато содржи златниот медал од Рио?

Факултети

Рио 2016: Американците ја минаа границата од 1000 златни медали на Олимпијадите

А1 On

+инфо Спортклуб Сител Локално 24 Ракомет Позитив.мк Репортер Република

155 поврзани вести »