TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-09-05 до 2016-09-11

Последниот силен земјотрес со магнитуда од 5,3 степени

24 Вести - 11.09.2016

Земјотресот регистриран попладнево во Скопје во 15:10 часот бил со магнитуда од 5,3 степени според Рихтер, а епицентарот бил на 7 километри источно од Скопје. Според Михаил Гаревски, директор на Институтот за земјотерсно инжинерство од Скопје, ...

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтер го погоди утрово Скопје и околината

24 Вести

Нов земјотрес почуствуван во Скопје

Нова ТВ

Земјотрес ја вознемири Македонија

Нова ТВ

Силен земјотрес почувствуван во Скопје

24 Вести

24 Вести Нова ТВ Нова ТВ Нова ТВ Нова ТВ Р.С.Европа Р.С.Европа Утрински

495 поврзани вести »

Граѓани слушнале експлозија, се урнал исчезнатиот авион

Дневник - 07.09.2016

Авион со приватен комерцијален лет исчезнал од радарот во близина на скопскиот аеродром. СВР Велес примиле телефонска пријава од граѓанин дека слушнал експлозија во близина на с.Кожле. Од страна на Алфа екипа од СВР-Скопје примена е пријава од ...

Авион исчезна во околината на Скопје

Дневник

Авионот паднал кај село Ветерско?

Дневник

ВИДЕО: 3D анимација од падот на авионот во велешко

Пулс24

Летовите на скопскиот аеродром се одвиваат нормално

Нова ТВ

Нова ТВ 24 Вести Нова ТВ Телма Алсат-М Р.С.Европа Р.С.Европа Утрински

114 поврзани вести »

САД и Јапонија бараат најостри санкции против Северна Кореја

24 Вести - 11.09.2016

Официјален Вашингтон и Токио бараат против Северна Кореја да бидат воведени најстроги санкции, по најновата и досега најголема нуклеарна проба што Пјонгјанг ја изврши, изјави денеска специјалниот претставник на Стејт департментот за политика кон ...

Вашингтон и Токио со најсилни можни мерки против Пјонгјанг

Р.С.Европа

Јужна Кореја има план за претворање на Пјонгјанг во пепел во случај на војна

МКД

САД и Јапонија бараат најостри санкции против Северна Кореја

А1 On

САД и Јапонија бараат најостри санкции против Северна Кореја

ТВ21

+инфо А1 On А1 On +инфо +инфо Алфа Курир Сител

169 поврзани вести »

На почетокот од седмицата дожд, стабилизирање од среда

OhridNews - 11.09.2016

Според прогнозата на синоптичарите, на почетокот на идната седмица времето во Охрид ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Стабилизирање на временските услови се очекува од средината на неделата, кога ќе има и благо покачување на ...

Сончево утро, но попладне…

За Се

Викендов променливо облачно со повремен дожд и грмежи

Утрински

Денеска облачно со повремен дожд и грмежи

МКД

Најмногу дожд во Претор, најмалку во Скопје- еве какво време не` очекува во наредните денови

БркајРабота

Тера Популарно А1 On Алфа Курир Канал5 Вистина.мк Press24

89 поврзани вести »